Jaką armaturę wybrać do łazienki?

Przy wyborze armatury do łazienki warto wziąć pod uwagę nie tylko walor estetyczny, ale także użytkowy. W końcu na baterię będziemy nie tylko patrzeć, ale także codziennie z niej...

Przy wyborze armatury do łazienki warto wziąć pod uwagę nie tylko walor estetyczny, ale także użytkowy. W końcu na baterię będziemy nie tylko patrzeć, ale także codziennie z niej korzystać – dlatego musi być niezawodna i funkcjonalna.

Armatura – sposób montażu

Zanim udamy się do marketu budowlanego, warto zorientować się, w jaki sposób bateria będzie zamontowana w naszym mieszkaniu. Często ten wybór już za nas podjął deweloper. Jeśli jednak mamy pewną dowolność w tym zakresie, to znacznie poszerza nam to spektrum poszukiwań. Na rynku i w praktyce budowlanej można spotkać dwa rodzaje baterii wannowych i umywalkowych: ścienne i podtynkowe. Te pierwsze montowane są bezpośrednio do ceramiki, te drugie zaś montowane są w ścianie – na zewnątrz widoczna jest tylko dźwignia i wylewka.

remonty mieszkań Wrocław

Rodzaj baterii

Obecnie dostępne na rynku baterie to wbrew pozorom, bardzo technicznie zaawansowane urządzenia. Najnowszym trendem w tym zakresie są baterie termostatyczne, w których można ustawić temperaturę wody. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju sprzętu można nie tylko poprawić komfort użytkowania (zawsze mamy wodę o określonej temperaturze), ale także znacznie zoptymalizować jej zużycie nie marnujemy jej czekając, aż się rozgrzeje). Ponadto baterie tego typu są bezpieczniejsze niż klasyczne, ponieważ mają blokadę bezpieczeństwa, to znaczy nie popłynie z niej woda cieplejsza niż ustalona przez użytkownika. Pozwala to uniknąć oparzeń, szczególnie u dzieci, które z reguły dość niefrasobliwe obchodzą się z kranem czy prysznicem w łazience. Jednak, komu zależy na najwyższym komforcie użytkowania, powinien zaopatrzyć się w baterię posiadającą ogranicznik mocy lanej wody wbudowany w głowice. To udogodnienie umożliwia regulację siły strumienia wody.  Producenci baterii wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, dlatego od niedawna można kupić baterie wyposażone w reduktor szumów. Dzięki temu specyficznego szumu wody po odkręceniu nie słychać w całym domu. Osobom, którym na sercu leży los naszej planety, warto polecić baterie z perlatorem. Aktualnie praktycznie wszystkie dostępne na rynku baterie mają wbudowany ten mechanizm. Dzięki temu można skutecznie obniżyć zużycie wody. To bardzo proste urządzenie napowietrza strumień wody i pozwala zaoszczędzić do 15 procent.

Estetyka

Baterię należy dobrać nie tylko względem sposobu montażu czy własnych potrzeb, ale także estetyki. Armatura powinna pasować do wystroju całej łazienki. Trzeba także zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego bateria jest wykonana. Te z najwyższej jakości łatwo się czyszczą i nie „zachodzą” brudem tak szybko, jak te tańsze. Obecnie najmodniejsze są baterie pokryte specjalną powłoką zabezpieczającą przed odciskami palców. To rozwiązanie dla osób ceniących sobie higienę osobistą i absolutną czystość.

Podsumowanie

Armatura łazienkowa to nie tylko dekoracja, a także, a może przede wszystkim urządzenie użytkowe. Na baterii nie warto oszczędzać, te pochodzące od renomowanych producentów będą działały bezawaryjnie o wiele dłużej, niż te najtańsze z marketów budowlanych.


Artykuł przygotowany przez specjalistów z firmy remontowo-wykończeniowej z Wrocławia – http://remontywroclaw.pl/kontakt/

Kategorie
Łazienki
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy