Badania na temat konstrukcji stalowych

Rynek konstrukcji stalowych jest bardzo ściśle związany z przemysłem budowlanym, jego strukturą oraz technologią wykonywanych obiektów. Obecnie w budownictwie trwa bardzo dobra koniunktura, co bardzo korzystnie wpływa na rozwój...

Rynek konstrukcji stalowych jest bardzo ściśle związany z przemysłem budowlanym, jego strukturą oraz technologią wykonywanych obiektów.
Obecnie w budownictwie trwa bardzo dobra koniunktura, co bardzo korzystnie wpływa na rozwój branży konstrukcji stalowych.

Według najnowszych badań najwięcej jest zakładów produkujących konstrukcje stalowe, które zatrudniają do dwustu pięćdziesięciu pracowników przy wielkości produkcji ponad trzysta ton miesięcznie.
Obecnie bardzo rośnie popyt na konstrukcje stalowe na rynku krajowym ze względu na wykorzystywanie funduszy unijnych na inwestycje infrastrukturalne, drogi, wiadukty, mosty, hale przemysłowe.

Większość firm działających na polskim rynku ma długoterminową wizję rozwoju oraz koncentruje swoją działalność na tych segmentach gdzie jest łatwiej uzyskać przewagę konkurencyjną wynikającą z czynników innych niż cenowe, na przykład jakość czy doświadczenie.
Według badań do najważniejszych celów strategicznych tych firm należy utrzymanie obecnej pozycji na rynku oraz poprawa wydajności.
Jeśli chodzi o największe zagrożenia to jest nią rosnąca konkurencja i niska rentowność sprzedaży.

Firmy konkurujące na naszym rynku starają się przyciągnąć klientów przede wszystkim wysoką jakością świadczonych usług, konkurencyjnością cen oraz doświadczenie i wykwalifikowana kadra.
W następnych latach natomiast aby pozyskać jak najwięcej zleceń, firmy będą musiały postawić na niskie koszty i wysoką efektywność produkcji oraz bardzo szeroką ofertę umożliwiającą kompleksową realizację projektów.

Największe firmy przemysłu stalowego oprócz inwestycji i produkcji na rodzimy rynek prowadzą również bardzo szeroki eksport swoich produktów za granicę. Do głównych krajów eksportu zaliczyć należy przede wszystkim Niemcy, Norwegię i Danię.
Branże krajowe, do których firmy dostarczają najczęściej swoje konstrukcje stalowe to przede wszystkim budownictwo kubaturowe oraz infrastruktura drogowa.

Konstrukcje stalowe są coraz powszechniej stosowane w budownictwie przemysłowym, natomiast znajdują coraz mniej uznania w budownictwie mieszkaniowym.
W najbliższych latach jak wskazują badania duży wzrost rentowności sprzedaży konstrukcji stalowych oraz wzrost przychodów firm z ich sprzedaży.

Kategorie
Budowa domu
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy