Co to jest beton dekoracyjny i gdzie go możesz wykorzystać?

Beton we wnętrzach to jeden z najgorętszych trendów aranżacyjnych. Pasuje do nowoczesnych pomieszczeń i świetnie komponuje się niemal z każdym materiałem wykończeniowym, tzn. drewnem czy metalem. Jak uzyskać ścianę...

Beton we wnętrzach to jeden z najgorętszych trendów aranżacyjnych. Pasuje do nowoczesnych pomieszczeń i świetnie komponuje się niemal z każdym materiałem wykończeniowym, tzn. drewnem czy metalem. Jak uzyskać ścianę imitującą surową, cementową powierzchnię? Poznaj beton dekoracyjny!

Czym jest beton dekoracyjny

Beton dekoracyjny to tynk mineralny imitujący surowy beton. Możesz kupić gotowe środki, które nakłada się na ścianę i które zapewniają nieregularny wzór. Preparaty znajdują szerokie zastosowanie w aranżacji i wykończeniu wnętrz. Możesz je wykorzystać do pokrycia jednej ze ścian, udekorowania wnęki lub całego pomieszczenia. Dekoracyjne tynki pasują do stylu industrialnego, gdzie łączą się z żeliwem, metalowymi rurami, nieotynkowanymi elementami instalacji i gołą cegłą. Szary kolor pozwala wyeksponować białe fronty szafek kuchennych – będzie ciekawie kontrastował z wysokim połyskiem kompletu. Do tego produkt jest łatwy w nakładaniu.

Jak stosować beton dekoracyjny?

Z powodzeniem może być wykorzystywany na większości podłoży cementowych oraz cementowo-wapiennych. Doskonale sprawdzi się również na karton-gipsie i betonie. Jak go nakładać? Zacznij od przygotowania powierzchni, która powinna być odtłuszczona, równa i niespękana. Produkt sprawnie nałożysz oraz łatwo rozprowadzisz za pomocą pacy lub płaskiego pędzla. Wystarczą jedynie dwie warstwy, aby uzyskać niebanalny efekt dekoracyjny. Gdzie znaleźć produkt? Na przykład tutaj: dobry dobry beton dekoracyjny do domu.

Nie tylko beton – dekoracyjne farby o efekcie betonu

Innym wyjściem jest zastosowanie farby dającą efekt betonu. Strukturalne preparaty wymagają nieco wprawy w nakładaniu, ale ich odpowiednia aplikacja pozwala uzyskać świetny efekt dekoracyjny. Możesz uzyskać powierzchnię gładka i błyszczącą (efekt betonu wibrowanego), jak nierówną, stylizowaną na industrialną. Zaletą takiej farby jest też to, że pozwala zamaskować mankamenty ściany, wyrównując drobne spękania. Uwaga! Niektóre farby betonowe nie tolerują gipsu. Dlatego jeśli chcesz nałożyć tynki gipsowe na powierzchnie zawierające gips, konieczne zastosuj wcześniej dwie warstwy gruntu w celu odizolowania powierzchni.

Z czym łączyć betonowe ściany?

Powierzchnie w kolorze betonu będą doskonale komponować się ze stylem industrialnym, ale nie tylko. Szary kolor świetnie łączy się z nowoczesnymi elementami wystroju – szklanymi stolikami czy meblami z paneli w „hipsterskim” stylu. Odcień betonu pozwoli lepiej wyeksponować inne jasne elementy wyposażenia wnętrza i będzie zrównoważonym tłem dla kolorowych poduszek, książek i dekoracji. W celu uzyskania ciekawych efektów dekoracyjnych możesz pokryć dekoracyjnym betonem lub farbą dającą efekt betonu ścianę nad szafkami w kuchni, nad kanapą w salonie czy łóżkiem – będą świetnym tłem dla kolorowych zdjęć i barwnych obrazów. Szary komponuje się dobrze niemal z każdą barwą, więc zmiana wystroju wnętrz będzie niebywale prosta.

Kategorie
MieszkanieWykończenia wnętrz
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy