Czym wyróżnia się pojedyncza pompa wirowa i gdzie ją kupić?

Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów pomp wirowych. Jednak na szczególną uwagę zasługuje konkretny typ tego produktu, czyli pompa jednostopniowa pojedyncza w układzie in-line. Koniecznie warto sprawdzić, czym się...

Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów pomp wirowych. Jednak na szczególną uwagę zasługuje konkretny typ tego produktu, czyli pompa jednostopniowa pojedyncza w układzie in-line. Koniecznie warto sprawdzić, czym się wyróżnia ten model, kiedy i gdzie warto go zastosować oraz w jakim sklepie opłaca się go kupi.

Gdzie kupić pojedynczą jednostopniową pompę wirową?

Zawsze najważniejsze jest to, aby znaleźć takiego producenta oraz oczywiście sklep, które zwracają uwagę szczególnie na jakość sprzedawanych produktów. Jednak w przypadku pomp wirowych ma to jeszcze większe znaczenie. Dlatego też, kiedy potrzebujemy pojedynczą jednostopniową pompę wirową TP, to koniecznie powinniśmy zajrzeć na stronę internetową http://www.saga.info.pl/grundfos-tp-tpe-tpd-tped/. Tam będziemy mogli nie tylko znaleźć wiele różnych modeli, ale też dopasować typ do aktualnych potrzeb. Duże znaczenie ma również to, że pompy są zawsze wykonane z trwałego tworzywa, przez co przez bardzo długi czas spełniają swoje funkcje na takim samym poziomie.

Najważniejsze cechy, którymi wyróżniają się pompy wirowe jednostopniowe

Podczas wybierania pomp wirowych zawsze najważniejsze jest to, aby dowiedzieć się, jakie tworzywo zostało wykorzystane do jego stworzenia. W tym przypadku pierścienie bieżne wykonane są z brązu. Do tego wykorzystano malowanie kataforetyczne. Nie bez znaczenia jest również to, że hydraulika pompy musi być optymalna, aby spełniała swoją funkcję. Sprzęgło tulejowe powinno być sztywne. Jeśli chodzi o kwestie związane już typowo z użytkowaniem pompy, to konieczne jest to, aby była ona odporna na korozję, a przede wszystkim uszczelnienie wału niech spełnia tę funkcję. Nawet wielu fachowców ceni sobie mechanizm oparty na tzw. top-pull-out, dzięki któremu jej obsługa staje się znacznie łatwiejsza.

Do czego można wykorzystywać pompy TP?

Oprócz samej charakterystyki, funkcji czy kwestii związanych z jakością produktu, podczas zakupu trzeba też zdawać sobie sprawę, do czego wykorzystywane są tego typu pompy. Obecnie zaleca się, aby pompy pojedyncze i to w dodatku jednostopniowe wirowe były stosowane w systemach chłodniczych, klimatyzacjach, chłodniach przemysłowych czy nawet w sieciach ciepłowniczych. Oprócz tego wielu specjalistów decyduje się na ich wybór, kiedy tworzą instalację pozwalającą na zaopatrzenie w wodę czy tworzenie przeróżnych procesów technologicznych.

Tak naprawdę to funkcja pompy powinna być ściśle dobrana właśnie do silnika. TP, czyli silnik standardowy, to nie jedyny wybór, gdyż obecnie możemy wyróżnić elektronicznie regulowane silniki, posiadające w dodatku przetwornicę częstotliwości – tj. TPE oraz TPED. Jednak warto podkreślić, że atutem pomp wirowych jednostopniowych w układzie in-line jest to, że mogą posiadać różne rodzaje silników.

Kategorie
Instalacje
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy