Dlaczego kupno mieszkania pod wynajem to dobra inwestycja? I to nie tylko w Warszawie czy Krakowie!

Warszawę, Kraków czy Trójmiasto traktujemy jako główne ośrodki inwestycyjne. Tymczasem w miastach takich jak: Bydgoszcz, Poznań, Katowice czy Łódź warto pomyśleć o przyszłej inwestycji. Dlaczego warto inwestować w mieszkanie...

Warszawę, Kraków czy Trójmiasto traktujemy jako główne ośrodki inwestycyjne. Tymczasem w miastach takich jak: Bydgoszcz, Poznań, Katowice czy Łódź warto pomyśleć o przyszłej inwestycji.

Dlaczego warto inwestować w mieszkanie pod wynajem?

Jeśli planujesz zainwestować w mieszkanie pod wynajem, na pewno główkujesz, czy może rozsądniej kupić mieszkanie w małym czy dużym mieście, jaki metraż powinien mieć lokal, jaki kapitał, jaka stopa zwrotu itd. Obecnie nie mamy co liczyć na spadek cen. Moment, w którym można było kupić tanie mieszkanie już dawno minął. Teraz ceny dynamicznie się zmieniają i niestety pną w górę. Jednak zapotrzebowanie na nowe lokale wciąż rośnie. Do Polski przyjeżdża coraz więcej osób do pracy, a także właśnie te kraj wybierają sobie jako miejsce do życia. Z tego względu, deweloperzy wciąż budują nowe inwestycje, bo nowych najemców nie brakuje.

Istnieje przekonanie, że nie opłaca się wynajmować mieszkania, bo lepiej zainwestować we własne. Jednak wielu młodych ludzi po prostu nie stać na kupno nowego mieszkania, nie przysługuje im zdolność kredytowa lub nie chcą przywiązywać się do jednego miejsca na stałe. Często powodem rezygnacji z kupna własnych czterech ścian są ich bardzo wysokie ceny. Nie każdy może sobie pozwolić na wydatek rzędu 400 tysięcy złotych. Z tego względu, popyt na mieszkania pod wynajem wciąż rośnie. Pamiętaj, że kupno mieszkania do majątek trwały. Nawet jeśli nie planujesz w nim mieszkać, może ono być doskonałym narzędziem inwestycyjnym – możesz wynajmować go na krótkotrwały bądź długotrwały okres. W każdej chwili, możesz wystawić je także na sprzedaż. Aby nie stracić, lecz zyskać kupując lokal, zwróć uwagę na jego lokalizację, otoczenie, administrację, rok budynku. Mieszkanie bez problem wyremontujesz, jednak na wiele innych kwestii nie masz wpływu.

Gdzie warto inwestować?

Inwestycja ma duży sens w miastach mniej obleganych, ale mocno rozwijających się, jak na przykład Poznań, Katowice, Wrocław, Bydgoszcz czy Łódź. Nie tylko duże miasta jak Warszawa, Kraków, Trójmiasto są dobrym celem inwestycyjnym, niekiedy nawet ogromne koszty i duża konkurencyjność powodują, że nasz biznes kończy się fiaskiem. Jeśli szukasz mieszkań pod wynajem w Poznaniu, zwróć uwagę na lokalizację. Teraz popularnością cieszą się oddalone od centrum miejsca, na przykład nowe mieszkania na sprzedaż w Poznaniu od dewelopera. Mocną stroną tego typu mieszkań jest nie tylko nowoczesność i wygląd wizualny, ale przede wszystkim lokalizacja i otoczenie. Poznańskie Naramowice to jedna z ulubionych części miasta do mieszkania.

Miej na względzie fakt, że ludzie coraz częściej odchodzą od turystycznych miejsc, takich jak Warszawa czy Kraków. Szukają czegoś pośrodku – mniejszego, spokojniejszego, lecz także dobrze rozwiniętego ekonomicznie miasta.

Przygotuj budżet i plan

Pamiętaj, aby opracować budżet, a także pozostałe fundamentalne kwestie jak: metraż mieszkania, lokalizacja, administracja, wysokość czynszu itp. Zastanów się przede wszystkim, kto miałby być najemcą – studenci, narzeczeństwo, rodzina, a może singiel. Kiedy odpowiesz sobie na to pytanie, opracowanie plan stanie się o wiele prostsze!

Kategorie
Mieszkanie
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy