Dynamicznych zmian na Jagodnie ciąg dalszy

Przez lata niedoceniane osiedle w południowej części miasta przechodzi w ostatnim czasie metamorfozę. I nie chodzi tylko o remont ulicy Buforowej, ale też o mniejsze, jednak nie mniej istotne...

Przez lata niedoceniane osiedle w południowej części miasta przechodzi w ostatnim czasie metamorfozę. I nie chodzi tylko o remont ulicy Buforowej, ale też o mniejsze, jednak nie mniej istotne dla mieszkańców projekty realizowane w okolicy Parku Brochowskiego.

Wrocławskie Jagodno przez lata uchodziło za jedno z najbardziej zakorkowanych osiedli we Wrocławiu. Dojazd do ścisłego centrum zajmował długie minuty, co stało się jednym z najważniejszych czynników blokujących rozwój tej części miasta.

Nowych projektów deweloperskich było tu jak na lekarstwo, niechętnie rozwój całej okolicy wspierało również miasto. Brakowało nie tylko miejskiej infrastruktury, ale też sklepów, o szkołach czy przedszkolach nie wspominając.

Przebudowa Buforowej momentem przełomowym

Impulsem do zmian był projekt modernizacji głównej arterii w tej części miasta – ulicy Buforowej. I nie chodzi nawet o sam moment rozpoczęcia budowy, ale o ogłoszenie przetargu i jasne zakomunikowanie przez miejski ratusz, że inwestycja ta jest i dla miasta priorytetem.

Zanim jeszcze na drogę ruszyły koparki i rozpoczęto modernizację wiaduktu, Jagodno stało się areną aktywności deweloperów, którzy nabywali kolejne działki na osiedlu. Zaczęły powstawać nowe inwestycje wielorodzinnych domów, których mieszkania szybko znajdowały nabywców, do czego w znacznym stopniu przyczyniła się dynamika rozwoju całego rynku nieruchomości.

Nowy żłobek i szkoła

Jagodno jest osiedlem o bardzo dużym potencjale rozwoju, co zdają się dostrzegać już nie tylko inwestujące tu podmioty, ale i sami mieszkańcy. Jednak wraz z nowo powstającymi projektami mieszkaniowymi, zrodziła się silna potrzeba budowy ośrodków edukacji dla najmłodszych, których do tej pory brakowało.

To ulegnie w najbliższym czasie zmianie. Już w przyszłym roku przy ulicy Sygnałowej oddany do użytku zostanie nowy żłobek dla 220 podopiecznych wraz z towarzyszącym mu centrum bibliotecznym.

Niedawno rozstrzygnięty został konkurs architektoniczny na budowę nowego zespołu szkolno-przedszkolnego dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków przy ulicy Asfaltowej, w którym zwyciężyło wrocławskie biuro projektowe „MAJOR architekci”. Inwestycja ma zostać ukończona w 2023 roku.

Budowa nowej drogi – ulicy Sygnałowej

Kolejna istotna dla mieszkańców zmiana dotyczy budowy ulicy, która prowadzić będzie do nowo powstającego Osiedla Scandi (124 domy w bliźniaczej zabudowie) oraz budowanego na sąsiadującej z osiedlem działce żłobka.

Inwestycja ma być zrealizowana do końca tego roku, a w planach jest budowa około 400 m odcinka ulicy Sygnałowej od ul. Konduktorskiej do skrzyżowania z ulicami Malinowskiego i Grapowa oraz budowa skrzyżowania Sygnałowa-Malinowskiego-Grapowa. Projekt jest współfinansowany przez miasto oraz Grupę Deweloperską Scandi Home, czyli spółkę realizującą Osiedle Scandi.

Alternatywa dla ścisłego centrum

Samo osiedle to jeden z ciekawszych projektów w tej części Wrocławia. Na malowniczo położonej działce sąsiadującej z Parkiem Brochowskim powstają duże, trzykondygnacyjne domy z rzadko spotykanymi o takich rozmiarach ogrodami, tarasami, indywidualnymi garażami oraz miejscami postojowymi.

Każdy z 124 domów posiadać będzie od 149 do 156 m2 powierzchni, na której znajdzie się 6 pokoi i 3 łazienki. Oferta dewelopera zakłada możliwość wykończenia domu pod klucz (w trzech pakietach) oraz wzbogacenia o wiele dodatkowych elementów wyposażenia. Aktualnie trwa budowa pierwszych dwóch etapów, właśnie rozpoczęła się sprzedaż trzeciego, który również niebawem wejdzie w fazę realizacji.

Osiedle Scandi to drugi po Villach Scandi projekt Grupy, która ma na swoim koncie także dwie zrealizowane inwestycje w podwrocławskim Smolcu.

Kategorie
Mieszkanie
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy