Ergonomiczne hale magazynowe wsparciem dla logistyki

Współczesna gospodarka w znacznej mierze opiera się na produkcji oraz sprzedaży towarów. Duża produkcja oznacza także idące wraz z nią duże zapotrzebowanie na doskonale zorganizowane przestrzenie magazynowe. Odpowiednia ergonomia...

Współczesna gospodarka w znacznej mierze opiera się na produkcji oraz sprzedaży towarów. Duża produkcja oznacza także idące wraz z nią duże zapotrzebowanie na doskonale zorganizowane przestrzenie magazynowe. Odpowiednia ergonomia takich miejsc jest nie do przecenienia, ponieważ stanowi ona jeden z filarów sprawnej pracy firm produkcyjnych. Dlatego też aktualnie znaczna większość hal magazynowych dla logistyki wykonywana jest w oparciu o nowoczesne hale stalowe. Dają one możliwości, które nie sposób osiągnąć, wykorzystując tradycyjne budownictwo.

Hala magazynowa w firmach logistycznych pełni rolę czasowego punktu przechowywania przesyłek, które w stosunkowo krótkim czasie zostają wysłane do adresatów. Zasadniczo asortyment, jaki można umieścić w takiej hali, jest praktycznie nieograniczony. Takie rozwiązanie daje doskonałe zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, które w naszej strefie klimatycznej są wyjątkowo kapryśne. Pozwala także na znaczące usprawnienie przepływu przesyłek, co skutkuje sprawniejszą oraz znacznie bardziej wydajną pracą firm zajmujących się logistyką.

Przepis na idealną halę logistyczną

Sercem hali logistycznej jest bez wątpienia magazyn, w którym przesyłki są składowane oraz wydawane do dalszej podróży. Konieczne jest, aby posiadał on sprawną linię do sortowania oraz sporą powierzchnię komunikacyjną zapewniającą wydajną pracę przy dużym ruchu wewnętrznym.

Ważne są także odpowiednio zaprojektowane doki przeładunkowe, dzięki którym zarówno załadunek, jak i rozładunek pojazdów odbywać się będzie szybko oraz sprawnie, ponieważ to miejsce, gdzie nie ma czasu na przestoje. Dobrze rozplanowany dok powinien zawierać rampę przeładunkową, śluzę zabezpieczająca przesyłki przed działaniem deszczu, śniegu oraz zmiennych temperatur, szczelną bramę, dopracowany system, który skutecznie naprowadzi koła samochodu, oraz odbojniki w praktyce zapobiegające zderzeniu pojazdu z rampą. Inne wyposażenie jest zależne od specyfiki przesyłek, które trafiają do danego magazynu.

Odpowiedni wykonawca to połowa sukcesu

Aby hala magazynowa przeznaczona na potrzeby logistyki była zaplanowana w sposób ergonomiczny, warto jej projekt oraz wykonanie powierzyć fachowcom. Dzięki ich doświadczeniu otrzymamy miejsce, które doskonale spełni pokładane w nim nadzieje. Takim specjalistą w branży hal stalowych jest szwedzka firma Borga, która zajmuje się całym procesem powstania hali: od projektu, poprzez własną produkcję komponentów na montażu skończywszy.

To podejście, które gwarantuje, że finalny budynek będzie projektem w pełni spójnym z rozwiązaniami idealnie dopasowanymi do potrzeb klienta. Dodatkowo dzięki jednemu wykonawcy całości inwestycji można mieć pewność, że zostanie ona ukończona planowo. Prosty łańcuch dostaw wewnątrz jednej firmy i wypracowany przez lata proces budowlany stawiają firmę Borga znacznie wyżej od innych tego typu przedsiębiorstw. Dlatego też warto wziąć ich pod uwagę, planując wykonanie własnej hali stalowej nie tylko do zastosowań logistycznych.

Kategorie
Instalacje
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy