Od grilla po basen, czyli blacha nierdzewna na co dzień

Stal nierdzewna to materiał o świetnych właściwościach. Nie koroduje, nie ściera się, nie szkodzą jej czynniki atmosferyczne, wysokie temperatury ani ogień. Jest higieniczna, błyszczy, ma idealnie gładką powierzchnię i...

Stal nierdzewna to materiał o świetnych właściwościach. Nie koroduje, nie ściera się, nie szkodzą jej czynniki atmosferyczne, wysokie temperatury ani ogień. Jest higieniczna, błyszczy, ma idealnie gładką powierzchnię i nie przywiera do niej brud. Nie dziwi zatem, że znalazła szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, a nawet gastronomii. Towarzyszy nam każdego dnia podczas wykonywania różnych obowiązków, relaksu, odpoczynku. Do czego się ją wykorzystuje i jakie przedmioty się z niej robi?

Stal nierdzewna w kuchni

Stal nierdzewna od dawna gości w naszych kuchniach. Stosuje się ją do produkcji sprzętów AGD np. blenderów, wykłada się nią wnętrza zmywarek i robi z niej obudowy różnych urządzeń np. wyciskarek do soków, kostkarek, lodówek, robotów planetarnych itp. Pojawia się w naszych szafkach i szufladach pod postacią misek, garnków, patelni, przyborów kuchennych i cukierniczych, noży, blach do pieczenia, ale to nie wszystko. Wykonuje się z niej także chlebaki, czajniki, zlewozmywaki, a nawet blaty!

Blaty z blachy nierdzewnej to płyty robocze podklejone od spodu laminowaną płytą wiórową, które osadza się na szafkach. Prezentują się nadzwyczaj efektownie. Nadają wnętrzu industrialnego charakteru, zatem sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach. Jeżeli zaś chodzi o zlewozmywaki, to występują w wielu kształtach i rozmiarach, w wersji wpuszczanej i nakładanej. Dostępne w opcji z jedną i dwiema komorami oraz w zestawie z wygodnym ociekaczem. Uniwersalne, wytrzymałe, odpowiednie do każdej kuchni, niezależnie od stylistyki jej wystroju.

Stal nierdzewna w ogrodzie

Omawiany materiał coraz częściej spotyka się też w ogrodzie. Przeróżne dekoracje, lampy solarne, grille, nowoczesne fontanny w formie kul lub ścian wodnych, kraniki oraz meble ogrodowe (stalowy stelaż w połączeniu z drewnianym blatem lub siedziskiem) – jak widać, wielość zastosować stali jest ogromna i ciągle rośnie.

Stal nierdzewna w lokalach gastronomicznych

Co jeszcze? Otóż blacha nierdzewna służy do wyrobu mebli, basenów, okapów, kuwet do lodów, krajalnic, maszynek do mielenia mięsa i sera,  pojemników, pokrywek, stojaków, wózków, stołów profesjonalnego zastosowania. Używa się ich głównie w lokalach gastronomicznych, bo są wytrzymałe, wygodne w użytkowaniu i łatwe do utrzymania w czystości. Poza tym nie reagują z jedzeniem, wodą ani środkami chemicznymi, więc są w pełni bezpieczne.

 

Stal nierdzewna w budownictwie

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o wykorzystaniu stali nierdzewnej w budownictwie. W tej branży często sięga się po nią przy wykonawstwie pokryć dachowych, wykończeniu fasad, elewacji, wznoszeniu konstrukcji, wykonywaniu balustrad, schodów ruchomych, wind. Ponadto doskonałe właściwości, które posiada, sprawiają, że produkuje się z niej systemy kominowe do zastosowania jako samodzielne układy wolnostojące, instalacje zewnętrzne i wewnętrzne.

Kategorie
Ogród
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy