Jak dobrać letnią odzież roboczą?

Prace na świeżym powietrzu wymagają zapewnienia pracownikowi odpowiedniego ubrania roboczego. W jaką odzież roboczą wyposażyć ich latem? Ubrania robocze w sezonie letnim to niezbędny element wyposażenie każdego pracownika wykonującego swe...

Prace na świeżym powietrzu wymagają zapewnienia pracownikowi odpowiedniego ubrania roboczego. W jaką odzież roboczą wyposażyć ich latem? Ubrania robocze w sezonie letnim to niezbędny element wyposażenie każdego pracownika wykonującego swe działania na wolnym powietrzu. Dedykowane są do szeroko pojętej branży budowlanej, a w szczególności polecane są: malarzom, sztukatorom, tynkarzom, monterom itp.

letnia_odziez_robocza

Bawełna – komfort i przewiewność

Odzież robocza pełni różne funkcje w zależności od pory roku na jaką jest przygotowana – inną odzież roboczą nosi się w sezonie jesienno-zimowym, inną zaś w czasie upałów. Letnie ubrania robocze wykonuje się ze stuprocentowej bawełny, która zapewnia znakomitą przewiewność. W miejscach zaś narażonych na szybkie zużycie stosuje się niezwykle praktyczną mieszankę bawełny oraz poliestru.

Jasne barwy – gwarancja chłodu

Bardzo ważna jest także barwa – odzież robocza letnia nie może występować w ciemnych kolorach, pochłaniających światło słoneczne. Dlatego znakomitym rozwiązaniem w tym przypadku jest zastosowanie bieli w połączeniu z innymi, jasnymi barwami (szarość sprawdza się idealnie).
Na pewno niezwykle wygodne będą ogrodniczki robocze letnie. Posiadają bowiem szelki pozwalające na dopasowanie odzieży do wzrostu danej osoby. Poza tym wyposażone są w liczne kieszenie (także multifunkcyjne), dzięki czemu przechowywanie niezbędnych w pracy drobiazgów nie będzie już problemem.
W komplecie występują także często wygodne, letnie kurtki robocze zapinane na suwak. Sprawdzą się one z powodzeniem nie tylko w okresie letnim, bowiem dzięki swym licznym zaletom można używać ich przez cały rok – w ogrzewanych halach lub wnętrzach.

Jakość wykonania = komfort pracy

Spodnie robocze letnie muszą łączyć w sobie wygodę i wysoką jakość wykonania – powinny posłużyć z powodzeniem przez wiele sezonów. Uszycie ich z bawełny gwarantuje, że trzydziestostopniowe upały nie będą przekszkadzać w pracy. Mnogość kieszeni (różnych rozmiarów) pozwoli na praktyczne przechowywanie drobnych przedmiotów.
Pamiętajmy o tym, iż letnia odzież robocza znacznie różni się od tej używanej zimą. Nie można pozwolić sobie na używanie ciemnych barw, które przyciągają promienie słoneczne, czyniąc upał wręcz nieznośnym. Wiodącą tkaniną musi być przewiewna, praktyczna bawełna, dzięki której wykonywanie różnego rodzaju prac stanie się lżejsze.
Producenci zadbali o to, by stworzyć odzież roboczą dedykowaną specjalnie na sezon letni. Spodnie, ogrodniczki oraz kurtki – wykonywane w nich czynności na powietrzu, w upalny dzień nie będą już przykrym obowiązkiem!

Kategorie
Budowa domu
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy