Jak dopasować tapetę do wnętrza?

Ozdabianie wnętrz tapetami jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem aranżacyjnym. Tapeta doskonale je odświeża, dodaje im wyrazistości, może podkreślać ich walory, a tuszować ewentualne wady. Ważne jednak, aby tapeta pasowała...

Ozdabianie wnętrz tapetami jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem aranżacyjnym. Tapeta doskonale je odświeża, dodaje im wyrazistości, może podkreślać ich walory, a tuszować ewentualne wady. Ważne jednak, aby tapeta pasowała do mebli, zasłon, kanapy, bibelotów… Poznajmy podstawowe zasady doboru tapety do wnętrza.

bogate-ornamenty-dla-wnetrza-w-stylu-glamour

Uwaga na przesadę

Dekoracyjne tapety w stylu glamour kuszą nas swoim urokiem tak bardzo, że czasem zapominamy, że wielość zdobień na ścianach „wymusza” zastosowanie stonowanych rozwiązań aranżacyjnych w pozostałych częściach pomieszczenia. Zignorowanie tej zasady skutkuje chaosem we wnętrzu, które ciągle będzie sprawiało wrażenie zabałaganionego. Nie da się ukryć, że w aranżacjach w stylu glamour, zwłaszcza przy wykorzystywaniu tapet i tkanin w ciemniejszych barwach, najlepsze są jasne i przestronne pomieszczenia. W niewielkich często lepiej jest się ograniczyć do dekoracyjnych detali.

mocne-akcenty-kolorystyczne-podkreslaja-nowoczesna-aranzacje

Typ wnętrza i stan ścian

Bywa, że, zauroczeni wzorem, zapominamy o tym, jakie pomieszczenie chcemy wytapetować. Istnieją wprawdzie wzory dość wielofunkcyjne, jednak niektóre wybory mogą okazać się zbyt kontrowersyjne. Makaronowe serduszka w sypialni, bardzo ciemny granat na wszystkich ścianach niedużego salonu… Czasem warto zainwestować w próbki tapet i skonfrontować materiał z wnętrzem, którym dysponujemy. Kolejna sprawa to stan ścian. Jeśli są mocno zniszczone, nic nie uchroni nas od konieczności ich odświeżenia, jednak drobne nierówności mogą być przez tapetę przykryte. Pod jednym warunkiem – nie wybierzemy tapety papierowej. Za to winylowa na flizelinie sprawdzi się doskonale.

jednobarwna-tapeta-pod-ozdobne-dekoracje-scienne

Podpowiedź eksperta

Wielu naszych Klientów pyta o kryteria doboru tapet do wnętrza – przyznaje konsultant sklepu internetowego tapetuj.pl – często polecamy wtedy przyjrzenie się aranżacjom, wykorzystującym wytypowany przez Klienta produkt, często w połączeniu z kompatybilnymi tapetami. Przez porównanie koloru i stylistyki mebli w przykładowym wnętrzu z tym, czym dysponujemy, dochodzimy do wniosku, czy nasz wybór jest trafny. Są też osoby które, w przypadku kapitalnych remontów, starają się odtworzyć całość wybranej aranżacji we własnym wnętrzu.

Kategorie
MieszkanieWykończenia wnętrz
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy