Jak idealnie zaprojektować kuchnię i łazienkę?

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których spędza się każdego dnia mnóstwo czasu. Każdemu więc chyba zależy na tym, aby były to pomieszczenia nie tylko funkcjonalne, ale także po...

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których spędza się każdego dnia mnóstwo czasu. Każdemu więc chyba zależy na tym, aby były to pomieszczenia nie tylko funkcjonalne, ale także po prostu piękne. Remontując kuchnię czy łazienkę albo urządzając je od podstaw łatwo o popełnienie błędów. Samodzielne zaprojektowanie tych pomieszczeń może pochłonąć mnóstwo czasu, a końcowy efekt i tak może okazać się daleki od oczekiwanego.

Zdaniem psycholog Karoliny Piotrowskiej z gabinetu Psychodyskuje, wnętrze, które jest dobrze zaprojektowane pozytywnie wpływa na kondycję psychofizyczną domowników. Pani psycholog dodała jeszcze, że wprowadzenie rozwiązań architektonicznych, które są przemyślane i spełniają oczekiwania wszystkich domowników w takich pomieszczeniach jak kuchnia i łazienka jest bardzo ważne.

Zdaniem Krzysztofa Fabera (do niego należy marka Kahelo, której specjalnością jest projektowanie kuchni i łazienek) planowanie kuchni i łazienki jest zadaniem, który musi odbywać się na kilku różnych płaszczyznach. Na to jak dane wnętrze zostanie zorganizowane wpływa nie tylko jego wystrój, ale także rozmieszczenie instalacji elektrycznej i hydraulicznej oraz poszczególnych sprzętów. W różnym stylu kuchnię czy łazienkę można urządzić nie tylko w różnym stylu. Styl w każdym z tych pomieszczeń może być zupełnie inny. Nie ma żadnych przeszkód, aby urządzić kuchnię w stylu prowansalskim retro czy w stylu nowojorskim, a łazienkę w stylu industrialnym czy nowoczesnym. Można ją urządzić również w stylu loft.

Jednym z najbardziej popularnych materiałów wykończeniowych w kuchniach i łazienkach są ceramiczne kafelki. Są one nie tylko bardzo estetyczne i trwałe, ale też niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Kafelki są popularne w każdym zakątku świata, a ich producenci obecnie zaskakują klientów bardzo ciekawymi pomysłami. Gama kolorów płytek oraz faktur jest obecnie tak duża, że daje mnóstwo możliwości aranżacji kuchni i łazienek. Jedynym ograniczeniem są możliwości finansowe inwestora oraz wyobraźnia projektanta – powiedział nam architekt. Rynek kaflowy nie jest wolny od trendów mody. Obecnie trendy są płytki imitujące beton i drewno. Modne są także dekory.

Krzysztof Faber tłumaczy, że drewno pojawiające się na ścianach, suficie czy podłodze to najlepszy sposób na to, aby ocieplić utrzymaną w surowym stylu kuchnię czy łazienkę. Warto jednak pamiętać, że są gatunki drewna źle znoszące wilgoć. Imitujące fakturę drewna ceramiczne płytki są więc bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Wspólnie z architektem

Wymagania inwestorów odnośnie funkcjonalności, klimatu i atmosfery kuchni oraz łazienek są coraz większe. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą obecnie duże pracownie architektoniczne, które przy projektowaniu wnętrz wykorzystują technologię 3D. Jeszcze zanim klient podejmie decyzję o zakupie płytek czy wyposażenia, ma możliwość porównania kolorów i faktur. Ułatwia mu to podjęcie odpowiedniej decyzji zakupowej, a w ostatecznym rachunku może mu także zaoszczędzić niepotrzebnych wydatków.

Więcej na https://naszearanzacje.pl/

Kategorie
MieszkanieWykończenia wnętrz
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy