Jak samodzielnie udekorować ściany

Nawet minimalistycznie urządzone wnętrza nie powinny świecić pustką ścian. Co obok zdjęć i obrazów sprawdzi się w Twoim domu? Podpowiadamy. Tapety w ramkach W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą...

Nawet minimalistycznie urządzone wnętrza nie powinny świecić pustką ścian. Co obok zdjęć i obrazów sprawdzi się w Twoim domu? Podpowiadamy.

Tapety w ramkach

W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się tapety ścienne, których odsłon jest tak wiele, że bez trudu znajdziesz w ofercie coś dla siebie. Warto jednak obok klasycznego tapetowania całej powierzchni ściany zdecydować się na coś mniej popularnego i wybrać tapetę w ramie. Wyobraź sobie czarno-biały szlaczek wsadzony w dużą białą ramę i powieszony na białej ścianie.

Trójwymiarowe płytki

Płytki sprawdzają się obecnie nie tylko w łazienkach i kuchniach, ale też w salonach. Mogą Ci się kojarzyć z chłodną ozdobą, ale nic bardziej mylnego. Płytki mogą być żółte i różowe, a do pokojów dziecięcych nawet takie z ulubionymi bohaterami z bajek. Mogą się dodatkowo mienić, błyszczeć, połyskiwać, być wypukłe, wklęsłe, udawać stłuczenia i pęknięcia – wybór jest przeogromny. A wisienką na torcie są płytki trójwymiarowe. To rozwiązanie dla odważnych, płytki 3D wnoszą w przestrzeń ducha nowoczesności. Jeśli się na nie decydujesz, pamiętaj, by nabyć rozsądne ilości. Takie przesadzenie wnętrza trójwymiarowymi kaflami może powodować zawroty głowy.

Gipsowe rozety

To rewelacyjny i niedrogi pomysł, świetny dla tych, którzy nie chcą przeciążać przestrzeni, a stawiają na oryginalny akcent. Gipsowe rozety można nabyć w kilku różnych kształtach i kolorach, a następnie przymocować do ścian w niesymetrycznych odległościach. Można też wybrać jeden wzór i go powielić, a same rozety rozplanować na ścianie szeregowo lub według innej systematyczności. Takie rozwiązanie wprowadzi do pomieszczenia nieco ładu i porządku.

Farba w innym wydaniu

Jeśli chcesz postawić na farbę, ale ciągle marzy Ci się pewna ekstrawagancja wykorzystaj na cieniowanie. Taka metoda nazywa się ombre i polega na tym, by stopniowo przechodzić z jednego koloru w drugi. Efekt potęgują odpowiednie dodatki w jednym z dwóch kolorów ściany. Dobierz więc odpowiednio zasłony, narzuty czy obrusy, a niewielkim kosztem osiągniesz ogromną zmianę aranżacyjną w swoim salonie.

Klasyka w nowej odsłonie

Klasyczną wersją dekorowania ścian od lat są ramki ze zdjęciami lub obrazy. To wciąż popularny motyw natomiast obecnie wybiera się raczej kilkanaście ramek w różnych rozmiarach i kształtach, i wiesza je w niewielkich odstępach od siebie. To ciekawy i przyciągający wzrok pomysł doskonale odnajdujący się w skromnych pomieszczeniach.

Cegła

Cegła w domu już nie brzmi surowo i wcale nie kojarzy się z zimnem. Wręcz przeciwnie – wnosi do pomieszczenia odrobinę ciepła, szczególnie ta czerwona czy bura. Jeśli ceglana ściana to zbyt duży wydatek możesz postawić na okładzinę, która świetnie ją imituje.

Czego potrzebujesz, by udekorować ściany

W zależności od tego, na które rozwiązanie zechcesz się zdecydować rozważ kupno odpowiednich klejów czy impregnatów, młotka, poziomicy i wkrętaki z wymiennymi grotami. To artykuły w zupełności wystarczające na start.

Kategorie
MieszkanieWykończenia wnętrz
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy