Jak wybrać dobrego dostawcę gazu LPG?

Gaz płynny ma wiele zastosowań, zarówno w przemyśle i rolnictwie, w gospodarstwach domowych i w motoryzacji. Najczęściej LPG kojarzone jest z instalacjami autogaz, gdy tymczasem tysiące klientów indywidualnych korzysta...

Gaz płynny ma wiele zastosowań, zarówno w przemyśle i rolnictwie, w gospodarstwach domowych i w motoryzacji. Najczęściej LPG kojarzone jest z instalacjami autogaz, gdy tymczasem tysiące klientów indywidualnych korzysta z niego na co dzień – do gotowania, ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. Pytanie tylko – od kogo kupować butle z gazem lpg?

O gazie płynnym

Gaz płynny LPG to w rzeczywistości propan lub mieszanina propanu i butanu. Ma on wszechstronne zastosowanie, spala się szybko i bez emisji spalin, pozostawiając po sobie jedynie dwutlenek węgla i wodę. Dzięki skroplonej formie można go przechowywać i transportować nawet na duże odległości w butlach lub w specjalnych zbiornikach. Butle z gazem płynnym mogą być wykorzystywane jako alternatywne źródło energii w każdej sytuacji, nie tylko stacjonarnie, w gospodarstwach domowych, które nie mają możliwości podłączenia do sieci z gazem ziemnym lub oczekują na takie podłączenie. Dodatkowo, butle z gazem LPG można wykorzystywać w plenerze, np. gotując pod namiotem czy w kamperze. Butle gazowe można w praktyce stosować w wielu sytuacjach, bez konieczności posiadania specjalistycznych narzędzi i umiejętności w zakresie obsługi.

Ważne jest, aby korzystać wyłącznie ze sprawdzonych butli gazowych, które są trwałe i bezpieczne. Stosowanie w warunkach domowych lub plenerowych butli nieszczelnych grozi niekontrolowanym wybuchem gazu. Pamiętajmy również, że wyciekający z butli lub zbiornika gaz propan lub propan butan jest łatwopalny.

Skąd wziąć butle z gazem?

Wybrany przez klienta dostawca gazu powinien być sprawdzony i znany w branży. Jego dobra opinia wśród dotychczasowych klientów jest najlepszym potwierdzeniem jego kompetencji. Świadczy to także o wysokiej jakości i czystości gazu, który będzie spalał się równym, niebieskim płomieniem, nie wydzielając przy tym nieprzyjemnego zapachu, nie brudząc garnków, ale zapewniając wysoką temperaturę gotowania.

Wybierając takiego dostawcę, jak firma AmeriGas, działająca na polskim rynku i oferująca m.in. butle propan-butan, gwarantujemy sobie i innym pełnię bezpieczeństwa. Kupując oryginalne, zaplombowane butle mamy pewność, że otrzymujemy to, za co zapłaciliśmy, a w butli zawsze jest tyle gazu, ile powinno. Przypadkowi, nieznany producenci mogą co innego obiecywać kupującemu, a co innego sprzedawać. Bezpieczna butla powinna mieć oryginalną plombę, logo dostawcy i opis, co właściwie zawiera. Klient będzie miał wówczas pewność, że została ona napełniona legalnie i jest bezpieczna dla niego i otoczenia.

Kategorie
Instalacje
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy