Jak wybrać odpowiednie łóżko dla dorastających dzieci

Gdy czas przychodzi dla twój berbeć kończyć studia od łóżeczka łóżka, zakres opcje mogą być zdumiewający. Ty powinieneś kupować berbecia łóżko lub pojedynczego łóżka? Wewnętrzno-sprężynowy materac lub lateksowy jeden?...

Gdy czas przychodzi dla twój berbeć kończyć studia od łóżeczka łóżka, zakres opcje mogą być zdumiewający. Ty powinieneś kupować berbecia łóżko lub pojedynczego łóżka? Wewnętrzno-sprężynowy materac lub lateksowy jeden? Ty powinieneś umieszczać je na zespole lub listewkowej podstawie? I jaki rodzaj poduszki jest dobry jeżeli twój dziecko śpi na jego plecach, boku lub brzuchu?

Tutaj konsultujemy się z ekspertami, jak wybrać łóżko, które będzie najlepiej wspomagać rosnący organizm i kręgosłup dziecka. Przestrzegaj tych złotych zasad, aby zapewnić im (i Tobie) wspaniały sen.

Łóżka dla niemowląt są zbędnym dodatkowym kosztem

Chociaż są wszystkie wściekłość, łóżko malucha – które jest zasadniczo ramą, która upewnia się, że dziecko nie rozwija się z niego w nocy, jak również daje im podobny przytulny uczucie ich łóżeczko – jest czymś, co szybko rośnie zbyt duży dla. Łóżeczko dla malucha może być dobrą alternatywą dla dzieci, które znajdują trudne przejście do „dużego” łóżka”, mówi dr. Ważne jest, jakiego materaca używasz na łóżku dla maluchów. Między 18 a 36 miesiącem życia kręgosłup dziecka szybko się rozwija i rośnie, szczególnie w nocy. Konieczne jest, aby materac zapewniał wystarczające podparcie, aby wzrost ten przebiegał w sposób naturalny. Często spotykam rodziny, gdzie mama i tata mają $4000 łóżko, podczas gdy ich berbeć śpi na cienkim materacu piankowym”.

Wsparcie kręgosłupa jest kluczowe

„Jeśli chodzi o spanie, to dla kręgosłupa dziecka ważne jest wsparcie” – mówi dr. Zarówno kręgosłup, jak i szyja muszą być w neutralnej pozycji, co minimalizuje stres i pozwala na rozwój kręgosłupa bez żadnych ograniczeń. Kręgosłup malucha może urosnąć nawet do 1,5 cm w nocy, co wynika głównie z krążków międzykręgowych znajdujących się pomiędzy jego kręgami, które wypełniają się wodą. Tak więc materac musi być na tyle miękki, aby był wygodny, a jednocześnie na tyle jędrny, aby nie dopuścić do całkowitego zagłębienia się w niego”.

Dr Bergby mówi, że potencjalną konsekwencją spania dzieci na materacu z pianki nie podtrzymującej jest to, że ich rosnący kręgosłup jest narażony na stres przez dłuższy czas. Rosnący kręgosłup jest bardzo elastyczny i może przystosować się do czynników stresogennych w codziennym życiu, takich jak upadki”, mówi. Elastyczność ta sprawia jednak, że rosnący kręgosłup jest bardziej podatny na bardziej trwałe problemy deformacyjne, gdy jest umieszczony pod pewnym obciążeniem przez dłuższy okres czasu, np. 10-12 godzin snu na noc”. Dr.  mówi, że trudno jest przewidzieć, jakie krótkotrwałe problemy mogą pojawić się podczas spania na materacu piankowym we wczesnych latach: „Nie ma jednak wątpliwości, że spanie na materacu sprężynowym pozwala na lepszy i bardziej naturalny rozwój rosnącego kręgosłupa”.

Dla rodziców, których nie stać na dobrej jakości materac wewnętrzny, dr. radzi kupić używany materac nie starszy niż dwa lata. „Proponuję rodzicom, którzy planują mieć więcej niż jedno dziecko, aby kupili dobrej jakości materac sprężynowy i przekazali go w dół”. Jeśli kupisz materac dobrej jakości, nie ma powodu, dla którego trójka dzieci nie może spędzić na nim od dwóch do trzech lat”.

Czystość jest ważna

Zgodnie z prawem, wszystkie nowe łóżka przed sprzedażą muszą być oczyszczone z roztoczy kurzu. Nie oznacza to jednak, że z czasem roztocza nie rozwiną się – zwłaszcza, że każdej nocy organizm ludzki traci do jednego litra płynu ustnego przez skórę i usta, a także miliony płatków skóry. Sealy Australia rzeczniczka Kim Bennett mówi, że specjalne ochraniacze na materace są dobrym sposobem na dodanie materacom dodatkowych właściwości antyalergicznych i nawilżających. Większość sprayów, takich jak Glen 20, nie jest zalecana, ponieważ ryzyko (wdychanie koktajlu chemikaliów) w przeciwieństwie do korzyści (możliwe usunięcie bakterii, roztoczy kurzu itp.) jest po prostu niewykonalne,” mówi dr.

W związku z tym, najlepszym sposobem na uniknięcie pogorszenia się stanu astmy u dziecka i zapobieżenie nagromadzeniu się roztoczy kurzu jest:

  • czysta pościel tygodniowo, w tym poszewki na poduszki i pokrowiec doona
  • przewietrzać łóżko bez prześcieradeł przez co najmniej dwie godziny przy zmianie prześcieradeł
  • te dwie godziny są idealne do sprzątania pomieszczenia, które obejmuje zarówno odkurzanie jak i odkurzanie

Ogólnie rzecz biorąc, czysty i uporządkowany dom (i sypialnia) jest dobrym sposobem kontroli rozprzestrzeniania się roztoczy kurzu.

Regularnie wymieniaj materace

Jak często należy wymieniać materace? „To zależy od jakości łóżka i wielkości dziecka”, mówi dr. „Dopóki z niego nie wyrosną, dobre jakościowo łóżko sprężynowe może z łatwością wytrzymać nawet pięć lat”. Zgodnie z ogólną zasadą należy zmieniać łóżko co trzy lata w wieku od 0 do 10 lat, a co pięć lat w wieku od 10 do 20 lat. Łóżka lateksowe mają jednak tendencję do kształtowania się do ciała dziecka po około roku, dlatego nie polecam ich osobom poniżej 18 roku życia. Natomiast poduszki lateksowe (muszą być wykonane z naturalnego lateksu), polecam, jednak muszą być wymieniane co rok do dwóch lat”.

http://lozkadladzieci.com.pl/

Kategorie
MieszkanieWykończenia wnętrz
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy