Kiedy sięgnąć po spawarkę inwertorową?

Realizacja prostych prac konstrukcyjnych i remontowych z wykorzystaniem prostych w obsłudze urządzeń spawalniczych, takich jak spawarki inwertorowe to minimalizacja kosztów budowy/remontu domu i znaczna oszczędność czasu. Dzięki niewielkiej spawarce...

Realizacja prostych prac konstrukcyjnych i remontowych z wykorzystaniem prostych w obsłudze urządzeń spawalniczych, takich jak spawarki inwertorowe to minimalizacja kosztów budowy/remontu domu i znaczna oszczędność czasu.

Dzięki niewielkiej spawarce inwertorowej proste prace konstrukcyjne i remontowe możemy wykonać samodzielnie, bez konieczności oczekiwania na ekipę budowlaną czy fachowca dysponującego profesjonalnym sprzętem spawalniczym. Obsługa tego typu sprzętu jest niezwykle łatwa, koszt użytkowania urządzenia niski, a sprawność jego działania zaskakująco wysoka.

Dlaczego spawarka inwertorowa?

W odróżnieniu od klasycznych spawarek transformatorowych wyposażonych w duże ilości uzwojenia, a przez to spawarek ciężkich i dużych gabarytowo, nowoczesne spawarki inwertorowe posiadają jedynie niewielki transformator i specjalny elektroniczny układ zwiększający częstotliwość prądu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, spawarki inwertorowe są znacznie mniejsze, lżejsze, bardziej energooszczędne i sprawne w działaniu od ich transformatorowych odpowiedników. Przy pomocy spawarek inwertorowych możemy spawać w zasadzie każdą metodą spawalniczą, choć do zastosowań typowo domowych, prostych prac konstrukcyjnych i remontowych, wystarczającą metodą powinna być metoda MMA i spawanie z wykorzystaniem topliwych elektrod otulonych. Takie spawanie nie wymaga używania niewygodnych w transporcie butli z gazami osłonowymi, a oferuje nienajgorszą jakość spawów, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to spawanie ręczne.

Co możemy spawać, sięgając po spawarkę inwertorową?

Zasadniczo nie mamy żadnych większych ograniczeń względem możliwości stosowania różnych typów elektrod i metod spawalniczych. Najczęściej spawarki inwertorowe (https://www.eltrex.net.pl/spawarki-inwertorowe,c5.html) wykorzystuje się jednak do spawania metodą MMA przy pomocy różnych rodzajów topliwych elektrod otulonych. Bazując na tej metodzie spawalniczej, zwykle spawa się elementy konstrukcyjne wykonane ze stali i żelaza. Są to przede wszystkim stale węglowe oraz niskostopowe, ale możemy spawać również stal wysokostopową i nierdzewną. Używając elektrod otulonych, możemy również spawać materiały nieżelazne, takie jak miedź i nikiel. Teoretycznie możemy spawać nawet aluminium, aczkolwiek jakość tego typu spawów będzie kiepska.

Nowoczesna spawarka inwertorowa przyda się każdemu, kto chętnie zajmuje się różnego rodzaju pracami konstrukcyjnymi i remontowymi, kto planuje wykonanie złożonej konstrukcji metalowej, budowę, naprawę lub wymianę instalacji grzewczej w oparciu o rurki miedziane, ewentualnie stalowe i wiele więcej.

Kategorie
Budowa domu
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy