Mieszkania blisko lasu – czy to możliwe? Sprawdź osiedle METROBIELANY od TK Development!

Warszawa to duże miasto, ale nie brakuje w nim również terenów zielonych, które świetnie służą, jako miejsce do wypoczynku, pozwalają się zrelaksować i pobyć w kontakcie z przyrodą. Na...

Warszawa to duże miasto, ale nie brakuje w nim również terenów zielonych, które świetnie służą, jako miejsce do wypoczynku, pozwalają się zrelaksować i pobyć w kontakcie z przyrodą.

Na uwagę pod tym względem zdecydowanie zasługują Bielany, dzielnica, w której napotkamy nie tylko na parki, ale również lasy!

Bielańskie lasy

Bielany mogą poszczycić się niezwykle czarującym Parkiem Młocińskim, który znakomicie sprawdzi się w przypadku miłośników spacerów (korzystać można tylko z konkretnych, udostępnionych pieszym ścieżek). Park Młociński został przystosowany do potrzeb mieszkańców wielkiej aglomeracji miejskiej, dlatego dla dzieci przygotowano atrakcyjne place zabaw, dzięki czemu park staje się świetnym miejscem dla całych rodzin. Poza tym, Park Młociński bardzo dobrze nadaje się do organizacji pikników, zapewniono w tym celu odpowiednią infrastrukturę, dzięki czemu park może stać się świetną lokalizacją dla letnich wypadów, spotkań z przyjaciółmi itp.

Co jeszcze mają nam do zaoferowania Bielany? W sąsiedztwie dzielnicy mieści się Puszcza Kampinoska, absolutnie niesamowite, warte zobaczenia miejsce. Na jego terenie zostały wytyczone ciekawe szlaki piesze, dlatego wycieczka nimi może okazać się nie lada gratką dla osób, które uwielbiają kontakt z przyrodą i którym właśnie tego brakuje w wielkim mieście. Szlaki piesze obecne są również w Lesie Bielańskim. Warto pamiętać, że jest to rezerwat. Obecność terenów zielonych ma ogromne znaczenie dla mieszkańców Warszawy, zwłaszcza tych, którzy nie dysponują własnym ogródkiem. Jeśli jesteśmy miłośnikami zieleni, przyrody i chcemy mieć do niej szybki dostęp, warto o tym pomyśleć już na etapie wybierania odpowiedniego mieszkania.

METROBIELANY to osiedle, które jak sama nazwa wskazuje, jest zlokalizowane na terenie Bielan, blisko stacji metra – Metro Młociny. Dzięki temu, że na obszarze Bielan oraz w sąsiedztwie dzielnicy można znaleźć wiele terenów zielonych, stanowi ona ciekawą propozycję dla osób, które chcą mieszkać blisko przyrody.

Reasumując: Bielany to dzielnica, która może się pochwalić wieloma terenami zielonymi: parkami i pięknymi lasami. To dobra wiadomość dla wszystkich osób, które kochają naturę i nie wyobrażają sobie życia daleko od niej.  W związku z tym, jeśli zależy nam na łatwiejszym kontakcie z przyrodą, warto zastanowić się nad zakupem mieszkania właśnie na Bielanach. Notabene, ta dzielnica ma zresztą również wiele innych zalet, między innymi dostępność zaplecza edukacyjnego.

Kategorie
Mieszkanie
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy