Najcieplejszy do ścian Ytong Energo+

Jaki materiał budowlany dedykowany do wznoszenia ścian jednowarstwowych jest obecnie najcieplejszy? To bloczki betonu komórkowego Ytong Energo+. Co powinniśmy wiedzieć o energooszczędnym Ytongu? Ytong to materiał budowlany, który powstał...

Jaki materiał budowlany dedykowany do wznoszenia ścian jednowarstwowych jest obecnie najcieplejszy? To bloczki betonu komórkowego Ytong Energo+. Co powinniśmy wiedzieć o energooszczędnym Ytongu?

ytong-energo

Ytong to materiał budowlany, który powstał niemal sto lat temu. Impulsem jego popularności był pierwszy kryzys energetyczny, jaki miał miejsce po I wojnie światowej. Szwedzki naukowiec, Johan Axel Erikson stworzył wtedy ulepszoną wersję gazobetonu produkowanego z piasku, wapna, wody, niewielkich ilości cementu oraz anhydrytu.

Opracowany przez Johana Axela Eriksona produkt jest przyjazny dla ludzkiego organizmu, a liczne i powtarzalne badania cały czas dowodzą tego faktu. Obecnie zmodernizowany produkt o nazwie Ytong Energo+ gwarantuje nam nadal zdrowy mikroklimat i komfort cieplny budynku.

Spośród licznych właściwości nowych bloczków Ytong Energo+, najistotniejszy może okazać się fakt, że bloczki spełniają najwyższe wymagania termiczne przy wytrzymałości na ściskanie 2 N/mm2.

Ponadto, bloczki Ytong Energo+ to szybkość budowy dzięki zastosowaniu białej technologii ścian jednowarstwowych. Użycie energooszczędnego betonu komórkowego zapewni nam też wysoką paroprzepuszczalność ścian zewnętrznych i obniży koszty na wielu etapach budowy.

Z bloczków Ytong Energo+ buduje się łatwo i przyjemnie. Wykonawcy budowlani stosujący systemową technologię Ytong potwierdzają, że dom z Ytonga zmniejszy ryzyka powstania błędów wykonawczych, takich, jak pojawianie się mostków termicznych.

Bloczki Ytong Energo dostępne są w kilku grubościach: 24, 30, 36,5, 40 i 48 cm. Dostępne rozmiary bloczków umożliwiają stawiać ściany bez dodatkowego ocieplenia o współczynniku przenikania ciepła na poziomie U=0,19 W/(m2K).

Porównując wymiary, nawet kolor bloczka Ytong Energo+ dojdziemy do wniosku, że łatwo zastąpić go innym materiałem, aktualnie dostępnym w hurtowni budowlanej. Kupując podobny materiał budowlany nie możemy jednak liczyć na zbliżone wymagania termiczne do tych, które w przyszłej eksploatacji domu zaoferuje zastosowanie Ytong Energo+.

Kategorie
Budowa domuMateriały wykończeniowe
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy

 • Nowe prawo budowlane wchodzi w życie 19 września

  Nowe prawo budowlane wprowadza zmiany mające ułatwić i przyspieszyć proces inwestycyjny. Jedną z nich jest podział projektu budowlanego na trzy odrębne części. Prostsze ma być uzyskanie pozwolenia na budowę oraz przeniesienie decyzji...
 • Płytki wielkoformatowe: jak je układać?

  Płytki ceramiczne wielkoformatowe układa się zupełnie inaczej niż płytki o standardowym rozmiarze. Aby ułożyć takie płytki, glazurnik powinien cechować się dużym doświadczeniem. Musi posiadać także wiedzę na temat stosowanie...
 • Płytki garażowe

  Wykładziny garażowe występują w dwóch stylach – mat i płytek. Obie są niezwykle łatwe w montażu i stanowią idealne produkty dla majsterkowiczów. Ten artykuł będzie patrzeć na plusy i...
 • Przyklejanie płytek do płytek

  Wiele osób uważa, że „kafelkowanie nad płytką” jest dobrym rozwiązaniem, jednak przed zastosowaniem tej techniki należy wziąć pod uwagę pewne czynniki. Aby pomóc w podjęciu lepszej decyzji, poniżej przedstawiamy...