Nowe inwestycje mieszkaniowe w Łodzi

Inwestycje mieszkaniowe w Łodzi nabierają tempa. Do tej pory to 700 tys. miasto położone w centralnej części Polski ustępowało miejsca w rankingach budowy nowych mieszkań takim aglomeracjom jak Warszawa,...
House model and compass on plan background, Real estate concept.

Inwestycje mieszkaniowe w Łodzi nabierają tempa. Do tej pory to 700 tys. miasto położone w centralnej części Polski ustępowało miejsca w rankingach budowy nowych mieszkań takim aglomeracjom jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Poznań. Ostatnio jednak deweloperzy coraz częściej dostrzegają pozytywne aspekty łódzkiego rynku mieszkaniowego i chętniej decydują się na inwestycje właśnie w tym mieście. W zeszłym roku rozpoczęto kilka nowych inwestycji, po których ukończeniu miasto zyska sporo powierzchni mieszkaniowej na rynku pierwotnym.

Kompleks dziewięciu budynków jednorodzinnych powstaje na ul. Opolczyka. Przy parku Poniatowskiego w bezpośredniej okolicy Dworca Łódź Kaliska powstaje osiedle „Tobaco Park” budowane przez grupę deweloperską Arche oraz „Poniatowski Park” realizowane przez firmę MLS. Deweloper MLS realizuje także inną ciekawą inwestycje. Są to tzw. „Wille Jana”. Zespół siedmiu kameralnych budynków wielorodzinnych położonych w bezpośredniej bliskości terenów zielonych. W centrum miasta powstaje osiedle położone na 2 hektarach powierzchni, które docelowo ma posiadać prawie 500 mieszkań. Za tę inwestycje odpowiedzialne jest z kolei Tree Development.

Wśród tych wszystkich inwestycji mieszkaniowych na szczególne uznanie zasługuje Osiedle na Zdrowiu realizowane przez grupę deweloperską WAN – www.osiedlenazdrowiu.pl. Jest to część większej inwestycji w ramach której powstaną aż 463 mieszkania. Jeśli zaś chodzi o samo Osiedla na Zdrowiu to powstaną 94 mieszkania. Zostaną one rozdzielone na 10 trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych oraz 2 budynki jednorodzinne. Na terenie osiedla powstanie także budynek przeznaczony na działalność handlowo-usługową. Wszystkie lokale mieszkalne będą posiadały powierzchnię użytkową od 31 m2 do 75 m2. Niewątpliwą zaletą osiedla będzie bliskość terenów zielonych oraz dogodny dojazd do centrum Łodzi. Teren osiedla zostanie oczywiście ogrodzony. Zakończenie pierwszej fazy realizacji inwestycji planowane jest na koniec 2018 r.

Kto wie, być może wszystkie te inwestycje przyciągną kolejnych inwestorów i już niedługo Łódź wyrośnie na krajowego lidera pod względem ilości oddawanych rocznie mieszkań. Na razie tendencja jest wzrostowa i nic nie wskazuje na to by miała się odwrócić. Być może rynek w miastach będących do tej pory liderami jest już zbyt przesycony aktywnością deweloperską.

Kategorie
Mieszkanie
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy