Odpowiednia wkrętarka akumulatorowa – jak wybrać najlepszą?

Wkrętarka lub wkrętarko-wiertarka to jedno z najwygodniejszych i najbardziej praktycznych elektronarzędzi dostępnych na rynku. Powinno znaleźć się zarówno w wyposażeniu profesjonalisty i fachowca, jak i w każdym warsztacie majsterkowicza-amatora....

Wkrętarka lub wkrętarko-wiertarka to jedno z najwygodniejszych i najbardziej praktycznych elektronarzędzi dostępnych na rynku. Powinno znaleźć się zarówno w wyposażeniu profesjonalisty i fachowca, jak i w każdym warsztacie majsterkowicza-amatora. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli i typów tych elektronarzędzi akumulatorowych. Różnią się możliwościami, akcesoriami i przede wszystkim ceną. Jak zatem wybrać najwłaściwszą wkrętarkę akumulatorową?

Do czego będzie potrzebna wkrętarka akumulatorowa?

Najważniejsze pytanie, które każdy powinien sobie zadać przed kupnem wkrętarki akumulatorowej to – do czego będzie ona używana? Niektórzy poszukują uniwersalnych elektronarzędzi, które będą mogli wykorzystać do różnych celów – w takim wypadku można zdecydować się na wkrętarko-wiertarkę. Nazwa doskonale oddaje, do czego można wykorzystać to elektronarzędzie, które dodatkowo może być tez wyposażone w mechanizm udarowy. Inny będą woleli bardziej wyspecjalizowany sprzęt przeznaczony tylko do jednego celu – na przykład wybiorą tylko wkrętarkę akumulatorową, a wiertarkę kupią oddzielnie. Profesjonaliści będą potrzebować z pewnością najbardziej wyspecjalizowanego sprzętu, który będzie dostosowany do charakterystyki ich pracy, na przykład zdecydują się wybrać wkrętarkę do karton-gipsu, bo w takim materialne najczęściej pracują, a wymaga on szczególnej delikatności.

Parametry wkrętarek akumulatorowych – na co zwrócić uwagę

Kiedy już wie się jakiego typu elektronarzędzia się poszukuje można skupić się na szczegółach, czyli parametrach. Podstawowym jest napięcie – najczęściej zawarte w przedziale od 3,6 do 18 V. Można w pewnym uproszczeniu przyjąć, że im wyższe, tym mocniejsza wkrętarka, choć wpływ na to ma również sprawność silnia i moment obrotowy przekładni. Elektronarzędzia o niższym napięciu sprawdzą się idealnie do wkręcania śrub w już gotowe dziury lub skręcania szafek lub agd. Te mocniejsze bez problemu powinny wkręcać śruby w drewno bez przygotowanego otworu.

Kolejnym ważnym parametrem jest również pojemność akumulatora, która bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania. Im większym, tym dłużej można pracować bez ładowania. Jest to szczególnie ważne, gdy w miejscu pracy nie ma dostępu do źródła prądu. Trzeba jednak pamiętać, że pojemność baterii ma również bezpośredni wpływ na gabaryty i wagę, wkrętarki, co również ma niebagatelny wpływ na wygodę.

Wkrętarka akumulatorowa – najważniejsze, aby była dostosowana do potrzeb

Wybierając wkrętarkę akumulatorową warto pamiętać jeszcze o tym, aby decydować się raczej na renomowanych producentów i ich sieci dystrybucyjne. Zaufany producent i sprzedawca to o wiele większa pewność, że sprzęt nie zawiedzie, a także możliwość szerokiego wyboru. Przykład bogatej oferty wkrętarek, wkrętarko-wiertarek i innych elektronarzędzi akumulatorowych można znaleźć na przykład w tym sklepie. Daje to gwarancje, że każdy znajdzie tam sprzęt dostosowany do własnych potrzeb.

Kategorie
Budowa domu
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy