Osiedle Scandi. Dom z ogrodem we Wrocławiu

Dynamiczny rozwój rynku nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska przekłada się na zmieniające się oczekiwania klientów. Obok najpopularniejszych do tej pory mieszkań na wielorodzinnych osiedlach uwagę osób poszukujących nieruchomości przykuwają...

Dynamiczny rozwój rynku nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska przekłada się na zmieniające się oczekiwania klientów. Obok najpopularniejszych do tej pory mieszkań na wielorodzinnych osiedlach uwagę osób poszukujących nieruchomości przykuwają coraz częściej projekty domów jednorodzinnych. Warto podkreślić, że tego typu inwestycje są już dziś dostępne w samym Wrocławiu.

Wolnostojące czy bliźniacze domy w granicach administracyjnych największych polskich miast to jednak wciąż widok należący do rzadkości. Tam wciąż dominują przede wszystkim potężne osiedla domów wielorodzinnych, które wypełniają miejski krajobraz. Dla klientów szukających innych, wygodniejszych czy po prostu większych rozwiązań, a takim mianem można określić domy czy bliźniaki, jest znacząco mniej. One są charakterystyczne dla mniejszych miejscowości ościennych (jak np. dla podwrocławskiego Smolca czy Siechnic).

Wybór niewielki ale jest

Nie znaczy to jednak, że poszukujący rozwiązania dla większej rodziny klienci, którzy nie chcą mieszkać w głośnym centrum, nie mają w czym wybierać. I takie projekty we Wrocławiu powstają, a wbrew powszechnej opinii nie są wcale położone tuż przy granicy administracyjnej miasta. Przykładem takiej inwestycji jest choćby Osiedle Scandi, które powstaje na granicy Jagodna i Brochowa przy ulicy Sygnałowej, i które dzieli od rynku jedynie pięć kilometrów.

Projekt jest realizowany przez Grupę Deweloperską Scandi Home i jest największym do tej pory przedsięwzięciem dewelopera, który w swoim portfolio ma już inwestycje w Smolcu oraz będący właśnie na ukończeniu projekt przy ulicy Czajczej we Wrocławiu (Ville Scandi). Osiedle Scandi to 124 domy jednorodzinne w bliźniaczej zabudowie, których powierzchnia wynosić będzie od 112 do przeszło 155 m2. Liczba dostępnych kondygnacji użytkowych (dwie lub trzy) zależeć będzie od wybranej przez klienta opcji wykończenia. Przyjęte przez dewelopera rozwiązanie pozwala wyjść zatem maksymalnie elastycznie w stronę oczekiwań i możliwość przyszłego mieszkańca osiedla, który zdecydować może również z wielu opcji wyboru wyposażenia oraz wykończenia pod klucz dostępnych pomieszczeń.

Elastyczny projekt i wiele możliwości

Parter to przestronny salon z wyjściem do ogrodu i oczywiście aneksem kuchennym oraz łazienką. Wiatrołap oprócz wyjścia na zewnątrz posiada bezpośrednie przejście do garażu.

Piętro pierwsze to często nazywana przez klientów strefa nocno-wypoczynkowa. Czyli w tym przypadku sypialnia, dwa dodatkowe pokoje, które mogą zostać dowolnie zagospodarowane (kolejna sypialnia, pokój dziecięcy, gabinet) oraz łazienka i pomieszczenie, które można zaadoptować na garderobę. Jeśli natomiast klient wybierze opcję z użytkowym poddaszem, również na tej kondygnacji możliwych do realizacji rozwiązań będzie wiele.

Wszystkie składające się na całe osiedle domy mogą zostać dodatkowo wyposażone o rozwiązania składające się na system domu inteligentnego, który dostępny jest w pakiecie premium.

Przestrzeń, taras i duży ogród

Zewnętrzne atuty domów to przede wszystkim piękne tarasy, duże i zielone ogrody, co jest czynnikiem wyróżniającym ten projekt na mapie nowych inwestycji we Wrocławiu. Mało tego – niektóre ogrody posiadają powierzchnię powyżej 300 m2. Każdy dom to oczywiście dedykowany garaż oraz miejsce postojowe na podjeździe, a cała inwestycja wpisana będzie w liczne elementy zieleni, które ozdabiać będą także bardzo szerokie jak na polskie warunki ulice pomiędzy domami.

Osiedle położone jest w odległości 5 kilometrów od ścisłego centrum Wrocławia.  Dobrą lokalizację definiuje też bliskość placówek dla najmłodszych (żłobek przy tej samej ulicy czynny będzie już latem, przy ulicy Asfaltowej powstanie nowoczesna szkoła) czy punktów handlowo-usługowych (w ciągu roku otwarty zostanie nowy Lidl na skrzyżowaniu ulicy Buforowej z Komandorską, mniejszych sklepów nie brakuje również w okolicy samej Buforowej). Ale równie istotne są np. tereny rekreacyjne czy choćby park, który dostępny jest tu dosłownie na wyciągnięcie ręki (Park Brochowski).

Kategorie
Budowa domu
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy

 • Nowe prawo budowlane wchodzi w życie 19 września

  Nowe prawo budowlane wprowadza zmiany mające ułatwić i przyspieszyć proces inwestycyjny. Jedną z nich jest podział projektu budowlanego na trzy odrębne części. Prostsze ma być uzyskanie pozwolenia na budowę oraz przeniesienie decyzji...
 • Płytki wielkoformatowe: jak je układać?

  Płytki ceramiczne wielkoformatowe układa się zupełnie inaczej niż płytki o standardowym rozmiarze. Aby ułożyć takie płytki, glazurnik powinien cechować się dużym doświadczeniem. Musi posiadać także wiedzę na temat stosowanie...
 • Płytki garażowe

  Wykładziny garażowe występują w dwóch stylach – mat i płytek. Obie są niezwykle łatwe w montażu i stanowią idealne produkty dla majsterkowiczów. Ten artykuł będzie patrzeć na plusy i...
 • Przyklejanie płytek do płytek

  Wiele osób uważa, że „kafelkowanie nad płytką” jest dobrym rozwiązaniem, jednak przed zastosowaniem tej techniki należy wziąć pod uwagę pewne czynniki. Aby pomóc w podjęciu lepszej decyzji, poniżej przedstawiamy...