Piana otwartokomórkowa

Piana otwartokomórkowa stosowana jest w głównej mierze do ocieplania domów. Zbudowana przede wszystkim z komórek otwartych aż 98%. Ta piana będzie oddychać więc świetnie nadaje się właśnie do budynków...

Piana otwartokomórkowa stosowana jest w głównej mierze do ocieplania domów. Zbudowana przede wszystkim z komórek otwartych aż 98%. Ta piana będzie oddychać więc świetnie nadaje się właśnie do budynków mieszkalnych i ich dociepleń. Pianę otwartokomórkową stosuje się wewnątrz budynków, na poddaszach, strychach, przy ścianach działowych. Funkcjonuje ona na zasadzie podobnej jak odzież termoaktywna, ponieważ skutecznie chroni przed wiatrem i zimnem, odprowadza również na zewnątrz nadmiar wilgoci. Zimą ogranicza zużycie ciepła a latem chroni przed przegrzaniem pomieszczeń (więcej informacji: http://izosolux.pl/pl/piana-poliuretanowa-opis-produktu.html).

W naszym kraju produkcją piany znajduje się wiele firm i jej natryskiem profesjonalne zespoły, które są w stanie wykonać takie zadania sprawnie dbając o wykonanie tego jak najszybciej ale z odpowiednią dokładnością. Najważniejsze oczywiście będzie znalezienie dobrej firmy, która zadba o jakość prac, ale również będzie nam gwarantować wykorzystywanie dobrych jakościowo pian od sprawdzonych firm produkcyjnych. To wszystko ma istotną rolę, będzie decydować o tym jak piana w praktyce będzie się sprawdzać.

Co bardzo istotne skład piany poliuretanowej nie będzie przyciągał insektów czy gryzoni. Poza tym piana jest znacznie lżejsza niż wełna mineralna, wazy jedynie 8 kg na każdy metr sześcienny. Dzięki temu obciążenie konstrukcji dachów i ścian jest mniejsze, uzyskuje się natomiast wzmocnienie konstrukcji budynku. Dlatego to idealne rozwiązanie do domów szkieletowych.

Zamkniętokomórkowa piana poliuretanowa Soudafoam

Pianę zamkniętokomórkową tworzą przede wszystkim komórki zamknięte około 90% komórek jest zamkniętych, co sprawia, że ta pianka przynosi właściwości uszczelniające. Wysoki współczynnik oporu cieplnego będzie decydował o tym, że jest to rozwiązanie doskonałe do wykonania izolacji termicznej dachów. Zdecydowanie będzie ograniczać straty ciepła w budynku i wpływa korzystnie na jego efektywność energetyczną. Dodatkowo właściwości uszczelniające sprawiają, że piana zamkniętokomórkowa to idealna forma uszczelniająca w przypadku tak zwanych dachów zielonych. Sprawdzi się również przy izolacji basenów również takich instalowanych na dachach czy tarasach, gdzie bardzo ważną sprawą będzie eliminowanie wszelkich możliwych przecieków.

Docieplenie albo hydroizolacja zamknięto komórkową pianą szybko się zwróci i będzie przynosić również wymierne korzyści, ponieważ różnica w przypadku zużycia energii miedzy budynkiem przed i po wykonaniu termoizolacji może zmniejszyć się od 30 do nawet 50% co jest już doskonałym wynikiem. Dodatkowo piana taka nie ma zapachu, nie będzie się pylić i nie trzeba się obawiać uczulenia. To propozycja, która nie będzie emitować żadnych szkodliwych substancji i dzięki temu jest ekologiczna oraz będzie przyjazna dla środowiska, dlatego sprawdzi się doskonale

Istotną rolę piana zamkniętokomórkowa ma także w rolnictwie. Izolacje w budynkach inwentarskich jak chlewnie, kurniki czy przechowalnie dla warzyw i owoców będą bardzo ważne, jeśli chodzi o utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza. Poza tymi zaletami warto także wspominać o łatwości czyszczenia tego typu izolacji, co w takich miejscach również będzie sprawą niezwykle istotną.

Materiał zewnętrzny, izolacjepoludnie.pl

Kategorie
Izolacja budynku
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy