Pianka poliuretanowa – idealna do ocieplania budynków

Odpowiednie ocieplenie budynku to z kilku powodów niesamowicie ważna inwestycja. Chodzi tu oczywiście w pierwszej kolejności o zapewnienie sobie komfortu termicznego we własnym domu. Żyjemy w końcu w kraju...

Odpowiednie ocieplenie budynku to z kilku powodów niesamowicie ważna inwestycja. Chodzi tu oczywiście w pierwszej kolejności o zapewnienie sobie komfortu termicznego we własnym domu. Żyjemy w końcu w kraju położonym w dość chłodnym klimacie, w którym przez większą część roku panują dość niskie temperatury. Bez odpowiedniego ogrzewania oraz ocieplenia domu nie bylibyśmy w stanie przetrwać chłodniejszych miesięcy. W grę wchodzą również kwestie ekonomiczne. Źle ocieplony budynek posiada mnóstwo szczelin i ubytków, przez które ciepło może uciekać na zewnątrz. Sprawia to automatycznie, że do ogrzania obiektu potrzebujemy więcej energii, co automatycznie przekłada się na wyższe rachunki.

Branża budowlana wykorzystuje dziś wiele technologii oraz materiałów do ocieplania budynków. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje wady i zalety. Jeśli szukamy czegoś rzeczywiście dobrego, warto zwrócić się w stronę nowoczesnych technologii. Przykładem jest tu pianka poliuretanowa IZOSOLUX.

„Izolacje natryskowe pianką poliuretanową PUR to zdecydowanie najlepsza, najszybsza, oraz najskuteczniejsza technika ocieplana poddasza. Zapewnia komfort każdemu użytkownikowi strychu i poddasza, zapobiegając utracie ciepła, rozprzestrzenianiu się alergenów oraz występowaniu pleśni oraz gryzoni” – tłumaczy Pan Grzegorz z Izosolux.pl.

Zalety pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to prawdziwy przełom w dziedzinie ocieplania budynków. Posiada ona mnóstwo zalet i jest praktycznie wolna od wszystkich wad, z jakimi musimy liczyć się w przypadku bardziej tradycyjnych materiałów, takich jak styropian czy wełna mineralna. Firma Izosolux oferuje zatem klientom możliwość skorzystania z najlepszych dostępnych rozwiązań w tej dziedzinie.

Pianka poliuretanowa IZOSOLUX nanoszona jest na ocieplaną powierzchnię metodą natryskową. Umożliwia to równomierne rozprowadzenie materiału po całej powierzchni. Od razu po naniesieniu na ścianę, pianka twardnieje i zwiększa swoją objętość, tworząc zwartą powłokę. W przeciwieństwie do styropianu czy wełny mineralnej, nie ma tu żadnych szpar ani łączeń pomiędzy panelami, przez które mogłoby uciekać ciepło – eliminuje to problem tak zwanych mostków termicznych.

Tak duża elastyczność pianki sprawia również, że jest to materiał bardzo uniwersalny i sprawdzający się w różnych warunkach. Zazwyczaj sporo problemu sprawia ocieplanie poddasza. Dach posiada dość złożoną konstrukcję, w której pełno jest różnych szczelin i zakamarków. Miejsca takie ciężko jest szczelnie wypełnić styropianem lub wełną. W przypadku pianki poliuretanowej problem ten nie istnieje. Po jej nałożeniu wypełnia ona szczelnie wszystkie zakamarki konstrukcji dachu, zapewniając całkowitą termoizolację.

Pianka poliuretanowa odznacza się doskonałymi właściwościami izolującymi. W porównaniu do pozostałych materiałów, zatrzymuje ciepło w budynku o wiele skuteczniej. Dzięki właściwościom oddychającym, w upalne lato może działać wręcz przeciwnie, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza. Oprócz tego posiada właściwości akustyczne, świetnie nadając się do wygłuszania pomieszczeń.

Pianka poliuretanowa IZOSOLUX to świetna inwestycja w trwałe i skuteczne rozwiązanie. Firma daje gwarancję trwałości swoich prac na okres 20 lat – doskonale pokazuje to, że izolacja taka może służyć przez bardzo długi czas. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to aktualnie najlepsza dostępna metoda na wykonywanie ocieplenia w dowolnym budynku!

Materiał zewnętrzny, izolacjenowysacz.pl

Kategorie
Izolacja budynku
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy