Pistolet do pianki — jak wybrać odpowiedni model?

Pianka montażowa to bardzo popularny produkt, niezbędny podczas prac montażowych oraz przy uszczelnieniach. Dzięki użyciu odpowiedniego pistoletu do pianki prace przebiegać będą szybko, z zachowaniem pełnej precyzji i komfortu....

Pianka montażowa to bardzo popularny produkt, niezbędny podczas prac montażowych oraz przy uszczelnieniach. Dzięki użyciu odpowiedniego pistoletu do pianki prace przebiegać będą szybko, z zachowaniem pełnej precyzji i komfortu. Zobacz, czym różnią się między sobą różne rodzaje pistoletów do pian montażowych i wybierz model dla siebie.

Zastosowanie pian montażowych

Pianki montażowe to produkty mające szerokie zastosowanie podczas budowy, remontu czy różnego rodzaju napraw. Bez problemu korzystają z nich zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Na pewno przydadzą się w każdym domu czy przydomowym warsztacie.

Za pomocą pianki wypełnisz pęknięcia i szczeliny pomiędzy elementami przegród budowlanych, a także uszczelnisz wszelkie prześwity czy bruzdy. Przydadzą się również przy osadzaniu różnych elementów wykończeniowych jak schody, parapety czy progi. Kolejne zastosowanie to izolacja cieplna dachów oraz wygłuszanie. Najczęściej jednak po piankę sięga się, by zamontować lub uszczelnić ościeżnice okienne bądź drzwiowe.

Do wyboru masz piany jedno lub dwuskładnikowe. To drugie rozwiązanie zapewnia szybsze schnięcie oraz bardziej zwartą strukturę.

Jak wybrać pistolet do piany montażowej?

Wygodne i precyzyjne rozprowadzanie pianki montażowej umożliwia specjalne narzędzie nazywane pistoletem do pianki. Standardowy pistolet wykonany jest z metalu oraz elementów z tworzyw sztucznych.

Wybierając konkretny model, zwróć uwagę na rodzaj zapięcia, charakter gniazda oraz dostępne końcówki do pistoletu do pianki.

Rodzaje wpięcia pistoletu do pianki montażowej

Na rynku znajdziesz kilka rodzajów pistoletów do pianki montażowej. Różnią się one między sobą rodzajem zastosowanego wpięcia. Rodzaj wpięcia w pistolecie musi odpowiadać rodzajowi wpięcia w konkretnej piance.

Do wyboru mamy pianę wkręcaną, która pasować będzie do pistoletu ze standardowym gwintem.

Innym rozwiązaniem jest zapięcie typu click, które pasować będzie do pistoletu z zapięciem bagnetowym click.

Co daje Ci gniazdo wymienne?

Warto wiedzieć, że masz też możliwość zakupienia gniazda do pistoletu, które często nazywane jest również adapterem. Takie rozwiązanie ma dwie zalety.

Po pierwsze, pozawala na używanie piany z mocowaniem typu click razem z pistoletem posiadającym standardowy gwint. Po drugie, wymienne gniazdo oznacza możliwość wymienienia tego elementu na nowy w przypadku zniszczenia, dzięki czemu Twój pistolet do pianki może być używany dłużej.

Przydatne akcesoria do pistoletu do pianki

Wybierając pistolet do piany, zwróć uwagę także na dostępne końcówki do pistoletu. To właśnie one w dużej mierze zadecydują o komforcie pracy oraz jej wydajności. Szczególnie przydatna bywa końcówka do precyzyjnych prac czy specjalna przedłużka, umożliwiająca dotarcie w mniej dostępne miejsca.

Warto zaopatrzyć się też w praktyczne akcesoria do czyszczenia. Te do świeżych zabrudzeń pozwolą wyczyścić i odtłuścić korpus i końcówki pistoletu, a za pomocą płynów do usuwania utwardzonej pianki pozbędziesz się stwardniałych zabrudzeń z powierzchni drewnianych czy metalowych.

Kategorie
Budowa domuMateriały wykończeniowe
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy

 • Nowe prawo budowlane wchodzi w życie 19 września

  Nowe prawo budowlane wprowadza zmiany mające ułatwić i przyspieszyć proces inwestycyjny. Jedną z nich jest podział projektu budowlanego na trzy odrębne części. Prostsze ma być uzyskanie pozwolenia na budowę oraz przeniesienie decyzji...
 • Płytki wielkoformatowe: jak je układać?

  Płytki ceramiczne wielkoformatowe układa się zupełnie inaczej niż płytki o standardowym rozmiarze. Aby ułożyć takie płytki, glazurnik powinien cechować się dużym doświadczeniem. Musi posiadać także wiedzę na temat stosowanie...
 • Płytki garażowe

  Wykładziny garażowe występują w dwóch stylach – mat i płytek. Obie są niezwykle łatwe w montażu i stanowią idealne produkty dla majsterkowiczów. Ten artykuł będzie patrzeć na plusy i...
 • Przyklejanie płytek do płytek

  Wiele osób uważa, że „kafelkowanie nad płytką” jest dobrym rozwiązaniem, jednak przed zastosowaniem tej techniki należy wziąć pod uwagę pewne czynniki. Aby pomóc w podjęciu lepszej decyzji, poniżej przedstawiamy...