Projekty domów parterowych – zalety takiego rozwiązania

Budowa domu to dla większości inwestorów przedsięwzięcie na resztę życia. W związku z tym, tak ważne jest precyzyjne przemyślenie swojej decyzji i ustalenie wszystkich szczegółów, żeby po przeprowadzce nie...

Budowa domu to dla większości inwestorów przedsięwzięcie na resztę życia. W związku z tym, tak ważne jest precyzyjne przemyślenie swojej decyzji i ustalenie wszystkich szczegółów, żeby po przeprowadzce nie zetknąć się z jakimikolwiek przykrymi niespodziankami. Już pierwsze, bardzo ważne ustalenia zapadają na etapie wyboru projektu. Dużą popularnością cieszą się domy parterowe m.in. takie, jakie oferuje firma projektowa Archeton. Skąd tak duże zainteresowanie nimi? Warto poznać wszystkie zalety takiego rozwiązania, aby rozwiać swoje ewentualne wątpliwości.

Zalety projektów domów parterowych

Zwolennicy domów parterowych wskazują na liczne korzyści, które wynikają z takich projektów. Wiele atrakcyjnych propozycji można obejrzeć na stronie pracowni projektowej Archeton. Natomiast, wśród największych zalet, jakie posiadają domy parterowe, należy wymienić:

  • łatwe i bezpieczne poruszanie się – domy, które mają tylko jedną kondygnację są wprost stworzone dla osób starszych, chorych i rodzin z małymi dziećmi. Brak konieczności codziennego pokonywania wysokich schodów oraz narażania swojej pociechy na niebezpieczny upadek ze znacznej wysokości podnosi komfort i bezpieczeństwo mieszkania;
  • brak schodów – to nie tylko wygodniejsze poruszanie się po domu, ale też oszczędność miejsca oraz mniejsze koszty. Wydatki związane ze zrobieniem schodów potrafią być niezwykle wysokie, a w ich miejscu można zaprojektować dodatkowe wnętrze, np. spiżarnię, albo powiększyć sąsiednie pomieszczenie;
  • łatwiejsza budowa i mniejsze koszty – dom parterowy jest prostszy w wybudowaniu niż piętrowy i dzięki temu ryzyko popełnienia jakichkolwiek błędów w trakcie stawiania budynku jest ograniczone. Natomiast, brak schodów wewnętrznych oraz fundamenty o mniejszej nośności to znacznie niższe koszty całej inwestycji.

Liczne projekty domów parterowych dostępne są na stronie: http://www.archeton.pl/projekty-domow-parterowych.  Wśród nich można znaleźć propozycje idealne na każdą działkę, bez względu na jej wielkość czy kształt.

Czy domy parterowe mają wady?

Jak każda inwestycja budowlana, również domy parterowe posiadają pewne minusy, które mogą zadecydować o wyborze projektu. Jako jedną z największych wad wskazuje się powierzchnię zabudowy, która musi być znacznie większa niż w przypadku domu piętrowego lub z użytkowym poddaszem o tej samej wielkości. To ma bezpośredni wpływ na zakup działki. Jeżeli można sobie pozwolić na duży wydatek, to problem przestaje istnieć. Natomiast, posiadanie już ziemi o niewielkich wymiarach albo ograniczone możliwości finansowe warunkują budowę mniejszego domu parterowego. Warto mieć świadomość, że w tym samym miejscu można postawić dom piętrowy, który będzie miał znacznie większą powierzchnię użytkową.

Kategorie
Budowa domuPlan budowy
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy