Projekty domów z poddaszem –jakie są korzyści z tego rozwiązania?

Od wielu lat popularnością wśród inwestorów cieszą się domy, które dają możliwość zaaranżowania poddasza. Korzyści z tego rozwiązania są niezaprzeczalne, w związku z czym jest ono bardzo często wybierane....

Od wielu lat popularnością wśród inwestorów cieszą się domy, które dają możliwość zaaranżowania poddasza. Korzyści z tego rozwiązania są niezaprzeczalne, w związku z czym jest ono bardzo często wybierane. Poniżej sprawdzamy, jakie zalety najbardziej przemawiają za inwestycją tego typu.

Zalety domu z użytkowym poddaszem?

Poddasze użytkowe to przystosowana do zamieszkania przestrzeń bezpośrednio pod dachem. Jest to oczywiście największa zaleta – inwestor może cieszyć się z dodatkowych pokojów, bez konieczności zabudowywania większej części działki (można ją z powodzeniem wykorzystać jako garaż, ogród czy postawić na niej także budynek gospodarczy). Zazwyczaj poddasze służy jako strefa nocna i znajduje się tam sypialnia, która, w zależności od wielkości danego budynku, może zostać uzupełniona o pokoje rekreacyjne. W kontekście poddasza warto wspomnieć, że Polska słynie na świecie z producentów okien dachowych i do poddaszy. Dzięki temu mamy duży wybór dostępnych rozwiązań, umiejących niewielkim kosztem nadać tej części domu wyjątkowego charakteru i wyglądu. Wszystko to przekłada się na komfort użytkowania, pozwalając na stosunkowo niewielkim obszarze wprowadzić w życie nawet bardzo rozbudowany program użytkowy. Poddasze użytkowe to również praktyczna i perspektywiczna inwestycja. Nie ma konieczności jego wykończenia razem z pozostałymi kondygnacjami – nie wpływa ono na komfort ich użytkowania. Dzięki temu można zawczasu przygotować sobie dodatkową przestrzeń mieszkalną i przygotować ją do użytku w późniejszym okresie, dzięki czemu początkowa niezbędna kwota do tego, by móc cieszyć się własnym domostwem, jest niższa.

Projekty domów parterowych z poddaszem – co proponują specjaliści?

Poddasze jest pożądanym uzupełnieniem w domach z wielu kategorii, na wąską działkę, konstrukcji nowoczesnych, klasycznych, willi i rezydencji oraz bliźniaków. Dużo zależy również od typu dachu, jakim zwieńczona jest budowla. Zwykle jest to dach jedno- lub wielospadowy, mansardowy, namiotowy, pulpitowy, czy kopertowy. Taka selekcja wynika z faktu, że to więźba tworzy sklepienie poddasza. Połacie dachu sięgają do podłogi, są wspierane na ściankach kolankowych lub wykorzystuje się strop podwieszany (w przypadku bardzo stromych dachów). Zobacz tutaj takie rozwiązania https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_z_poddaszem.html. Projektantom przyświeca przede wszystkim optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz zapewnienie możliwe jak największej energooszczędności – chociażby ograniczając ogrzewaną kubaturę poprzez odcięcie obszaru pod kalenicą, który jest nieużyteczny.

Projekty domów piętrowych z poddaszem – kto powinien je wybrać?

Bliźniaczo sytuacja prezentuje się z domami piętrowymi z poddaszem. Katalog projektowy wygląda bardzo podobnie. Dom piętrowy z poddaszem to najlepsze rozwiązanie przy niewielkich działkach, np. wąskich. Pozwala on na optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, dzięki czemu, nawet stosunkowo niewielki dom będzie w pełni funkcjonalny i bardzo komfortowy w użytkowaniu. Obiekt tego typu doskonale sprawdzi się także w celach komercyjnych – jako pensjonat, dom wypoczynkowy lub budynek usługowy.

Z drugiej strony warto pamiętać, że poddasze to dodatkowa kondygnacja, dlatego, część inwestorów raczej nie zdecyduje się na to rozwiązanie. Osoby z niepełnosprawnością ruchową, osoby starsze czy rodziny z małymi dziećmi zdecydowanie chętniej stawiają na dom parterowy, ewentualnie rozszerzony o poddasze użytkowe (które może sprawdzić się jako składzik lub miejsce dla dzieci czy wnuków).

Tanie domy z poddaszem – gdzie ich szukać?

Dla wszystkich inwestorów, którzy chcą wybudować tani dom z poddaszem, gdzie wysoka jakość i funkcjonalność będą przy tym niezaprzeczalne mamy dobrą wiadomość – do ich dyspozycji dostępne są rozbudowane katalogi obejmujące tysiące dostępnych modeli. W sieci znajdziesz je chociażby tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/domy_ladne_i_tanie_w_budowie.html. Jednakowo, nowoczesne oraz klasyczne budownictwo z dużą możliwością modyfikacji łączy się z pożytecznymi rozwiązaniami takimi, jak np. kosztorys, z którym można wycenić i zaplanować inwestycję czy starać się o kredyt w banku.

 

Kategorie
Budowa domu
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy