Rekreacja wodna w hotelu – baseny, sauny, łaźnie

Liczba obiektów hotelowych na świecie sukcesywnie rośnie. Ma to przede wszystkim związek ze wzrastającymi potrzebami ludzi. Częściej i chętniej przemieszczamy się z miejsca na miejsce w celach turystycznych, a...

Liczba obiektów hotelowych na świecie sukcesywnie rośnie. Ma to przede wszystkim związek ze wzrastającymi potrzebami ludzi. Częściej i chętniej przemieszczamy się z miejsca na miejsce w celach turystycznych, a także biznesowych. A hotele przestały być miejscem, w którym wyłącznie relaksujemy się, bowiem oczekujemy w nich także możliwości spędzenia czasu w sposób aktywny.

swimming-pool-659911_1280

Właściciele hoteli są świadomi wzrastających potrzeb swoich gości, dlatego w hotelach planowane są takie pomieszczenia jak: basen, SPA, łaźnia, sauna czy sala do ćwiczeń. Oczywiście im oferta jest bogatsza, tym konkurencyjność hotelu jest większa.

Płyta wodoodporna – materiał doskonały do pomieszczeń mokrych i wilgotnych

Mając na uwadze bezpieczeństwo gości, a także użyteczność wyżej wspomnianych pomieszczeń warto jest przy ich wykańczaniu wykorzystać materiały budowlane, które będą spełniały wymagane standardy. Mowa jest przede wszystkim o płytach wodoodpornych, które na tle innych rodzajów płyt gipsowo-kartonowych wyróżniają się szczególnymi właściwościami.

Płyta wodoodporna charakteryzuje się zwiększonymi parametrami mechanicznymi, wyjątkową odpornością na działanie wody i zabezpieczeniem przed powstawaniem pleśni. Wewnątrz pomieszczeń można ją zastosować jako podkład pod glazurę, a także jako okładzinę ściany lub sufitu. Dzięki niej właściciele hoteli będą mieli pewność, że pomieszczenia takie jak baseny, łaźnie czy sauny, czyli wnętrza narażone na zwiększone działanie wilgoci będą w 100% spełniały swoją rolę, a korzystanie z nich będzie możliwe przez wiele lat.

W pomieszczeniach, gdzie zlokalizowana jest sauna, SPA a nawet basen, też można instalować płyty gipsowe. Są te jednak specjalne ich warianty, które (w zależności od producenta) zawierają dodatkowo np. włókna a także specjalne domieszki, które zapobiegają pleśni.

Uatrakcyjnienie basenów

Baseny w hotelach zwykle są niewielkich rozmiarów i nie zapewniają możliwości pływania długich dystansów. Jednak, aby polepszyć ich atrakcyjność wykorzystuje się różne dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak: denne i ścienne dysze masażu, kaskady lub natryski czy urządzenia przeciwprądu, które wytwarzają silny prąd wody – w ten sposób optycznie basen ulega powiększeniu.

Kategorie
Instalacje wodne
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy