Segmentowa brama garażowa – ceny, wymiary, promocje

Podobnie jak okna czy drzwi zewnętrzne, brama garażowa jest narażona na sforsowanie przez włamywacza. Dlatego poza względami wizualnymi, powinna być trwała i bezpieczna. Niestety te parametry sprawiają, że rośnie...

Podobnie jak okna czy drzwi zewnętrzne, brama garażowa jest narażona na sforsowanie przez włamywacza. Dlatego poza względami wizualnymi, powinna być trwała i bezpieczna. Niestety te parametry sprawiają, że rośnie także koszt zakupu samej bramy. Jeżeli dodatkowo chcemy wyposażyć ją w napęd, całkowita suma inwestycji może sięgać nawet 10 tys. zł. Jest na to jednak rozwiązanie. W artykule udowodnimy, że można kupić i zamontować bramę naprawdę wysokiej jakości, za mniej niż 3 tys. zł, jeżeli poszukamy dobrej promocji.

Od czego zależy koszt bramy garażowej?

Koszt bramy garażowej uzależniony jest od kilku czynników, takich jak:

 • ocieplenie,
 • wymiary,
 • system otwierania,
 • rodzaj materiału,
 • występowanie wzmocnienia przeciwpożarowego,
 • rodzaj wykończenia i kolor farby,
 • renoma producenta.

Jakie wymiary powinna mieć segmentowa brama garażowa?

Jako absolutne minimum uznaje się wjazd do garażu (już po zamontowaniu bramy) o szerokości 2300 mm i wysokości 2000 mm. Jeżeli montujemy bramę pojedynczą najbardziej optymalną opcją jest wybranie bramy w wymiarach zbliżonych do 2375×2000 mm. Takie właśnie bramy są najczęściej kupowane dla domów jednorodzinnych. Najmniej popularne – być może dlatego, że najdroższe – są bramy nietypowe o bardzo dużych rozmiarach. Dlatego zanim wykonamy w garażu otwór, warto upewnić się, że będziemy mogli zainstalować w nim bramę zakupioną w rozsądnej cenie.

Ile kosztuje segmentowa brama garażowa?

Standardowo ceny segmentowych bram garażowych nie są niskie. Jeżeli wybieramy bramę z napędem musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 4 tys. zł. Cena ta nie obejmuje kosztu montażu, który w zależności od regionu kraju wyniesie około 500-600 zł. Kalkulacja ta dotyczy bramy o standardowych wymiarach 2375×2000 mm. Pamiętajmy, że do całkowitych kosztów musimy doliczyć także serwis bramy. Zatem ostatecznie suma inwestycji wyniesie nas około 5 tys. zł. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na bramy większe niż standardowe, koszt ten sięgnie nawet 8-10 tys. zł. Nie jest to mała kwota, dlatego przed zakupem warto sprawdzić promocje u różnych producentów. Niżej przedstawiamy naszym zdaniem najlepsze rabaty w 2017 roku.

Promocje roku 2017 na segmentowe bramy garażowe

Na potrzeby artykułu dokonaliśmy przeglądu tegorocznych ofert największych producentów. Jak się okazuje, najatrakcyjniejsze rabaty na bramy garażowe oferuje nam w 2017 roku firma Hörmann. Dlaczego? Korzystając z promocji możemy kupić segmentową bramę garażową z napędem już za 2230 zł netto. Firma przygotowała też rabat na bramy bez napędu, gdzie koszt zakupu wyniesie około 1700 z netto. Przyjrzyjmy się więc szczegółom. Czy za tak dobrą ceną będzie szła także dobra jakość?

 1. Promocja na segmentowe bramy garażowe RenoMatic

Pierwsza z promocji to rabat na zakup bramy segmentowej RenoMatic. Wymiary objęte promocją zaczynają się od 2375×2000 mm (standard do domów jednorodzinnych), a kończą na 3000×2250 mm. Brama posiada przetłoczenia M (panel dzielony na pół). Jest to brama wysokiej jakości, wykonana z materiałów trwałych i odpornych na uszkodzenia. Poza tym, firma Hörmann jako jedyna w Polsce wyposaża automatyczne bramy w mechaniczne zabezpieczenie przed podważaniem. Pozostałe cechy RenoMatic to:

 • pełny segment gwarantujący wysoką izolacyjność termiczną, trwałość i cichą pracę (grubość 42 mm),
 • ochrona ościeżnicy dzięki zastosowaniu stopy ze sztucznego tworzywa,
 • strukturyzowana powierzchnia po stronie zewnętrznej bramy,
 • powierzchnia zewnętrzna bramy jest odporna działanie promieni UV,
 • nowoczesny napęd ProMatic z najbezpieczniejszą na rynku technologią sterowania zdalnego BiSecur,
 • pilot HSE 4 BS.

Cena: od 2860 zł netto (od 3518 zł z 23% VAT, od 3089 zł 8% VAT)

 1. Promocja na segmentowe bramy garażowe RenoMatic Light

Oto wspomniana wcześniej promocja, której obecnie nie równają się inne oferty na rynku. Bramy segmentowe z linii RenoMatic Light odznaczają się takimi samymi parametrami, jak wcześniej przedstawiony model (co do grubości, izolacyjności, cichej pracy, wyposażenia w ościeżnicę). Podobnie jak RenoMatic posiadają delikatnie strukturyzowaną powierzchnię odporną na działanie promieni UV. Podstawową różnicą jest jednak wyposażenie w napęd. Brama RenoMatic Light dostępna jest w trzech wersjach:

 • bez napędu (obsługa ręczna z uchwytem),
 • z napędem ProLift 500,
 • z napędem ProLift 700.

W zależności od tego, który napęd wybierzemy, cena zakupu będzie się różnić. Najtańszą opcją jest wybór bramy bez napędu, gdzie cena zaczyna się już od 1710 zł netto. Różnica w cenie między bramami z napędami jest niewielka. Koszt z napędem ProLift 500 to 2230 zł netto, a ProLift 700 tylko 2370 zł netto (dla wymiarów 2375×2000 mm, 2375×2125 mm, 2500×2000 mm oraz 2500×2125 mm).

Cena: od 1710 zł netto (od 2103 zł z 23% VAT, od 1847 zł 8% VAT)

Bramy segmentowe Hörmann objęte są 10 letnią gwarancją bezpiecznego działania, co możemy uznać za kolejny argument za wysoką jakością tych produktów. Jak widać, możliwe jest kupienie dobrej, nowoczesnej bramy za bardzo niską cenę – wystarczy śledzić na bieżąco promocje renomowanych producentów, by oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Kategorie
Okna i drzwi
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy