Stoły betonowe a aktywizacja społeczna

W dzisiejszych czasach następuje coraz większy rozpad relacji międzyludzkich. Młode osoby zatopione są w internecie, z którego praktycznie nie wychodzą, osoby starsze często zamykane są w czterech ścianach, zaś...

W dzisiejszych czasach następuje coraz większy rozpad relacji międzyludzkich. Młode osoby zatopione są w internecie, z którego praktycznie nie wychodzą, osoby starsze często zamykane są w czterech ścianach, zaś te, które znajdują się w wieku produkcyjnym żyją w ciągłym pośpiechu.

Na szczęście podejmowane są działania, których celem jest aktywizacja społeczna i odwrócenie tych niepokojących trendów. Wielu z nas nie zdaje sobie jednak sprawy, że narzędziem, które ma w tym pomóc są stoły betonowe. Jak to możliwe? Przekonajmy się.

Stoły betonowe pojawiają się w polskich miastach i szkołach

Obserwując polskie miasta możemy zauważyć, że samorządowcy coraz bardziej zwracają uwagę na to jak wygląda przestrzeń wokół nas, tak samo jest w przypadku dyrekcji placówek szkolnych. Coraz częściej powstają nowe miejsca wypoczynku, ławki, place zabaw, siłownie plenerowe. To jednak nie wszystko. Od pewnego czasu w miejscach tych pojawiają się bowiem betonowe stoły. Solidne i trwałe są odporne na ataki wandali. Jaka jest jednak ich rola?

Aktywne spędzanie czasu dla młodych

Pierwszym zadaniem betonowych stołów pojawiających się w naszych miastach jest oderwanie młodzieży sprzed ekranów komputerów. Stoły te dają bowiem możliwość aktywnego spędzania czasu, na stronie https://www.eco-market.pl/stoly-betonowe można zobaczyć różnego rodzaju stoły betonowe np. do gry w piłkarzyki czy ping ponga. Młodzież chętnie umawia się na takie spotkania i korzysta z dostępnych rozwiązań. Bardzo często bowiem brak kontaktów z rówieśnikami daje im się we znaki. Nie robią jednak nic by to zmienić, ponieważ zwyczajnie brakuje im pomysłów na wspólną aktywność. Stół betonowy pozwala pobudzić aktywność, kreatywność i znaleźć sposób na spędzenie czasu razem.


Betonowy stół do gry w pingponga

Wyjście z czterech ścian dla osób starszych

Warto od razu zauważyć, że betonowe stoły nie są stworzone wyłącznie z myślą o młodych, ale również o seniorach, którzy doskonale pamiętają czasy, w których przy stole gromadzili się nie tylko członkowie rodziny, ale i sąsiedzi. To właśnie oni chętnie zasiadają przy betonowym stole po to, by rozegrać partię szachów lub pograć w karty. Często zabierają ze sobą smakołyki, którymi częstują inne osoby odpoczywające w okolicy. To prosty sposób na zacieśnienie więzi oraz aktywizację seniorów.


Stół do gry w szachy z betonu dwustanowiskowy

Co daje stół betonowy w miejscu odpoczynku mieszkańców?

Obserwacje zachowań społecznych pokazują, że jeśli w okolicy znajduje się infrastruktura, która pozwala na miły wypoczynek na świeżym powietrzu wychodzimy znacznie częściej, choćby po to, by zobaczyć co nowego znalazło się w naszej okolicy. Niepozorny betonowy stół może więc zgromadzić przy sobie osoby w różnym wieku, które do tej pory zamknięte we własnych domach nie miały szansy się poznać. Nawiązanie relacji przy stole bardzo często przenosi się na inne aspekty życia. Sprawia, że mieszkańcy zaczynają się jednoczyć i podejmować wspólne aktywności dla swojej małej społeczności.

Podsumowując, z pozoru nieistotne stoły betonowe, które pojawiają się w wielu różnych częściach naszych miast niosą za sobą szereg korzyści. Tworząc wygodne i co ważne, trwałe miejsce do wspólnego spędzania wolnego czasu sprawiają, że coraz więcej osób w różnym wieku decyduje się wyjść i odpocząć na świeżym powietrzu w gronie znajomych i sąsiadów. Warto to docenić.

Kategorie
Ogród
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy