Top 5 sposobów jak odmienić nudne wnętrze

Czasem monochromatycznie urządzone wnętrze może wydawać się mało atrakcyjne. Stawianie na biel i jasne minimalistyczne meble bez żadnych dodatków sprawia, że po pewnym czasie pragnie się odmiany i dodania...

Czasem monochromatycznie urządzone wnętrze może wydawać się mało atrakcyjne. Stawianie na biel i jasne minimalistyczne meble bez żadnych dodatków sprawia, że po pewnym czasie pragnie się odmiany i dodania do wnętrza nieco więcej koloru i urozmaicenia. Dużą rolę może odegrać również odpowiednie oświetlenie. Z pewnością sprawdzą się niezawodne żarówki led, które nie tylko pozwalają na oszczędność, ale występują w bardzo wielu oryginalnych kształtach i kolorach światła dostarczanego za pośrednictwem diod led.

Ramy i antyramy

Czasami wystarczy oryginalny plakat czy obraz na ścianie, by wnętrze nabrało zupełnie innego wyrazu. Modne plakaty motywacyjne są dobrym wyborem do minimalistycznie urządzonego wnętrza, a jednocześnie je ożywiają. Oczywiście warto zadbać by nie był to czarny napis na białym tle, ale coś bardziej kontrastującego. Taki plakat zamknięty w antyramie będzie świetnym urozmaiceniem. Można postawić również na ramy, a więc nowoczesne obrazy. Sprawdzi się surrealizm, a także pop art. Wszystko co reprezentuje sztukę nowoczesną. Tradycyjne reprodukcje lepiej prezentują się w klasycznie lub eklektycznie urządzonych wnętrzach, dodając im klasy i elegancji. Warto podkreślić, że zarówno obrazy, szczególnie te z kategorii sztuki nowoczesnej, jak i plakaty można podświetlić taśmami led, co doskonale się prezentuje i lepiej eksponuje wybraną dekorację ściany.

Tapety i naklejki ścienne

Nie zawsze trzeba dodawać nowe meble, aby zmienić wnętrze, czasem wystarczy odmienić ścianę. Do tego celu najlepiej sprawdzają się tapety i naklejki ścienne. Jeśli już decydujemy się na te pierwsze to warto wybrać winylowe, które posiadają bardzo wiele ciekawych wzorów i występują również w postaci tapet 3D. To rodzaj tapet, który ożywi każde wnętrze, a dodatkowo sprawi, że nabierze ono więcej głębi. Tu doskonale sprawdzi się oświetlenie boczne skierowane na taką ścianę, np. kinkiety z żarówkami led. Jeśli taka tapeta wydaje Ci się aż nazbyt wyrazista, to możesz postawić na taką z włókna szklanego, którą można przemalować na dowolny kolor, najlepiej kontrastujący i ożywiający wnętrze. Świetnie prezentować się będą również naklejki ścienne, które doskonale odmienią wygląd białej ściany, a mnogość wzorów pozwala dobrać coś odpowiedniego nie tylko do stylistyki wnętrza, ale również własnego gustu.

Fantazyjne oświetlenie

Kluczem do urozmaicenia nudnego wnętrza może być też dobór nowych lamp i żarówek. Świetnie sprawdzają się żyrandole z niezawodnymi żarówkami led w kształcie świeczek, albo doskonałe do industrialnego stylu żarówki led w stylu retro o surowej stylistyce, przypominającej tradycyjne żarówki wolframowe. Można postawić na niezawodne żarówki led w kształcie kuli i dopasować je do stojącej lampy. Żarówki w kolorze czerwonym, czy niebieskim mogą dodać nutę ożywczego designu. Dekoracyjne żarówki led sprawdzą się również w małych lampkach stojących, a ich kształt można doskonale dopasować do kształtu klosza. Warto wykonać również podświetlenie mebli z halogenami ledowymi, które podkreśla ich piękno i sprawia, że wieczorem nie tylko możemy stworzyć odpowiedni nastrój, ale również zaoszczędzić i ograniczyć włączanie głównego źródła światła w pomieszczeniu.

Poduszki i tekstylia

Nie zawsze ma się duże fundusze i wszelkie zmiany aranżacji muszą być bardzo przemyślane i jednocześnie nie pochłaniające dużych środków finansowych. Najprostszym sposobem na nudne wnętrze salonu czy sypialni jest zakup małych dekoracyjnych poduszek. Oczywiście kolor poszewki powinien być kontrastujący dla mebli bądź tapicerki sofy czy łóżka. Dzięki temu pozornie nudne wnętrze zdecydowanie się ożywia. Dołożenie wzorzystych zasłon z modnym motywem, czy obrusów może sprawić, że pokój będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Rośliny doniczkowe w nowoczesnych odsłonach

Największą odmianą we wnętrzu jest wprowadzenie do niego życia, dlatego warto wybierać również rośliny doniczkowe. Można nawet zdecydować się na te sztuczne. Intrygującym pomysłem może być wybranie lampy z żarówkami led, a także znajdującą się w dolnej części podstawy doniczką. Oczywiście nie muszą to być prawdziwe kwiaty i można zdecydować się na sztuczne rośliny zielone. Jednak zastosowanie takiego rozwiązania samo w sobie jest nietypowe i z pewnością sprawia, że wnętrze z nudnego przemienia się w nietuzinkowe. Można postawić również na doniczki wiszące, które można powiesić na karniszu. Zieleń we wnętrzu, niezależnie czy naturalna czy sztuczna zawsze wprowadza do niej urozmaicenie.

Jest wiele sposobów na odmianę nudnego i przewidywalnego wnętrza mieszkania. Czasem wystarczą niedrogie i niewielkie dodatki, by można było spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy i na nowo poczuć się w nim dobrze.

Kategorie
MieszkanieWykończenia wnętrz
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy