Więcej światła w Twoim życiu. Oprawy i panele sufitowe LED

O tym, jak ważne jest odpowiednie dobranie oświetlenia w domu i pracy chyba nikomu nie trzeba przypominać. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy krótkie i szare dni zmuszają nas do...

O tym, jak ważne jest odpowiednie dobranie oświetlenia w domu i pracy chyba nikomu nie trzeba przypominać. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy krótkie i szare dni zmuszają nas do częstszego doświetlania pomieszczeń. Warto więc zadbać o stworzenie takich warunków, aby przebywanie w sztucznie doświetlonych pomieszczeniach nadmiernie nie obciążało naszego wzroku. Codzienny komfort można zapewnić sobie, korzystając z oświetlenia typu LED.

Skrojone na miarę naszych potrzeb

Na rynku akcesoriów oświetleniowych dostępne są różnego rodzaju oprawki, ramki, lampy czy panele działające w systemie LED. Różnorodne rozwiązania mogą przyprawić o niemały zawrót głowy. Podczas wyboru konkretnego rodzaju oświetlenia, należy wziąć pod uwagę typ pomieszczenia, do którego nabywamy dany sprzęt, a także nasze potrzeby i oczekiwania z nim związane.

Wybierając właściwe oświetlenie do naszego domu i biura, warto zwrócić uwagę na cztery dostępne na rynku typy opraw sufitowych. Są nimi:

  • oprawy LED Circle
  • oprawy LED Square
  • oprawy LED Downlight
  • oprawy LED Manhattan

Szeroką i różnorodną gamę nowoczesnych zestawów oświetleniowych do domu znajdziesz na przykład na stronie http://greenie-world.com/pl/produkty/8-oprawy-i-panele-sufitowe.

Jakie oświetlenie do gabinetu i domowego biura?

W przypadku gabinetu, w którym sporządzamy umowy i spędzamy dużo czasu przed komputerem, dobrym rozwiązaniem będzie zakup żarówki LED, która operuje naturalnie białym odcieniem światła i oscyluje wokół wartości 4000 – 4500 Kelvinów. Wówczas do naszych oczu będzie docierać światło o możliwie najbardziej naturalnej barwie. Jako podstawowy zestaw oświetleniowy domowego biura doskonale sprawdzi się oprawa LED Square. Dzięki zastosowaniu diod 3014SMD o nowszej konstrukcji, światło dociera do naszych oczu stałym, niezwykle równomiernym strumieniem, tworząc komfortowe warunki do pracy.

Dla miejsc, które wymagają szczególnie wysokiego poziomu światła, takich jak na przykład domowe pracownie architektoniczne, świetną propozycją będzie dodatkowe zastosowanie oprawy sufitowej LED Manhattan. Główną jej zaletę stanowią dwa ruchome elementy konstrukcji, wyposażone w diody LED, które pozwalają na dokładne doświetlenie wnętrza. Ponadto, doskonale sprawdzi się w przypadku wykonywania projektów czy szkiców – dzięki ruchomości oprawy możliwe jest skierowanie światła w ściśle wyznaczonym kierunku. Dużą zaletą oświetlenia Manhattan jest jej całkowite zintegrowanie z technologią LED. Tym samym, przewyższa ona swoją funkcjonalnością dostępne na rynku oprawy, których zastosowanie wymaga nabycia dodatkowych elementów tylko po to, aby dostosować je do źródła światła.

Salon – subtelnie oświetlona oaza odprężenia

W salonie zwykle przyjmujemy gości, prowadzimy ożywione dyskusje, spożywamy posiłki i czytamy. Salon stanowi również miejsce reprezentacyjne całego domu. Nic więc dziwnego, że wybierając system oświetleniowy do tego pomieszczenia, kierujemy się nie tylko praktycznością, ale również estetycznym wyglądem. Wartą rozważenia propozycją do salonu jest bez wątpienia oprawa LED Downlight. Nowoczesna technologia łączy się tu w harmonijny sposób z tradycyjnym wyglądem. Biała ramka wraz z matową przesłoną stanowią atrakcyjny element wystroju i łatwo wpasowują się w inne dodatki wnętrza. W kwestii funkcjonalności nie można nie wspomnieć o niezwykłej żywotności oprawy. Producent gwarantuje 50 000 godzin, a więc około 15 lat nieprzerwanego jej świecenia.

Garderoba

Światło panujące w garderobie powinno być przede wszystkim równomierne. Pozwala wówczas traktować garderobę nie tylko jako schowek na akcesoria tekstylne, ale również jako miejsce doskonałe do przebierania i zestawiania ze sobą elementów odzieży. Biały, nieco zimny odcień światła, zbliżony do naturalnego nakreśla jasne i przejrzyste wnętrze, w którym na spokojnie możemy dopasować odcienie poszczególnych elementów odzieży, bez konieczności przeglądania się w świetle dziennym. Doskonały w aranżacji domowej garderoby okaże się panel UltraSlim LED marki Greenie, który łączy w sobie nowoczesne rozwiązania techniki oświetleniowej z wysoką jakością użytych materiałów. Prosta srebrna ramka, zestawiona z mleczną przesłoną pozwala na optymalne oświetlenie garderoby. Dzięki zestawowi linek, panel sprawdzi się zarówno w mieszkaniach ze standardowymi sufitami, jak też w garderobach z sufitem podwieszanym.

Korytarz – logistyczne centrum domu

Klatki schodowe, wiatrołapy, przejścia i korytarze stanowią węzeł komunikacyjny każdego domu. Łączą odległe często od siebie zakamarki. Nie wymagają dużego poziomu światła. Wystarczy, że półmrok naszej nocnej drogi na przykład z sypialni do łazienki dyskretnie rozjaśni przyjemne dla oka, rozproszone światło. Może pochodzić na przykład z oprawy świetlnej LED Circle. Czujnik ruchu i zmierzchu jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, powodując automatyczne włączenie światła dokładnie wtedy, kiedy go potrzebujemy. Na korzyść oprawy przemawia nie tylko wygoda, ale także oszczędności budżetu domowego.

Jakie korzyści płyną z użytkowania opraw sufitowych typu LED?

  • codzienny komfort i wygoda – panele LED zbudowane są z diod 3014SMD, dzięki czemu zapewniają równomierny, stały strumień światła;
  • naturalna dla oka barwa światła – oświetlenie LED pozwala skutecznie ograniczyć negatywne aspekty związane z użytkowaniem oświetlenia starego typu. Technologia typu LED w znacznie lepszym stopniu umożliwia ograniczenie ryzyka związanego z pojawieniem się poważnych wad wzroku;
  • korzyści finansowe – porzucając oświetlenie świetlówkowe na rzecz nowoczesnej technologii opartej na LED jesteśmy w stanie ograniczyć koszty zużycia energii nawet o 65%, jednocześnie ciesząc się dobrze doświetlonymi pomieszczeniami; tańsza i wygodniejsza staje się również eksploatacja – żarówki typu LED nie psują się tak szybko jak tradycyjne żarówki rtęciowe;
  • wysoka jakość produktu – do wykonania opraw sufitowych stosuje się solidne i wytrzymałe materiały;
  • integracja z technologią LED – kupując oprawy masz pewność, że wszystko będzie działać jak należy;
  • atrakcyjny i nowoczesny wygląd – oprawa jest nie tylko funkcjonalna, ale również dodaje charakteru pomieszczeniu, w którym zostanie zamontowana. Wpływa nie tylko na poziom atrakcyjności naszego pomieszczenia, ale również na nas samych. Pozwala zbudować nastrój. Sprzyja poprawie samopoczucia. Podczas wyboru odpowiedniej oprawy, warto zwrócić uwagę na detale. Na przykład, matowe wykończenie panelu będzie świetnym dopełnieniem przestrzeni o charakterze biurowym, urządzonym w nieco chłodnym, nowoczesnym i minimalistycznym stylu.

Kategorie
InstalacjeInstalacje elektryczne
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy