Jak wybrać lodówkę do zabudowy? Czym się kierować wybierając lodówkę?

Wybór sprzętu AGD zawsze nastręcza wiele trudności. Trzeba wziąć pod uwagę jego rozmiar, pojemność lodówki, dodatkowe funkcje oraz estetykę, dlatego decyzja o zakupie nigdy nie może być podejmowana spontanicznie....

Wybór sprzętu AGD zawsze nastręcza wiele trudności. Trzeba wziąć pod uwagę jego rozmiar, pojemność lodówki, dodatkowe funkcje oraz estetykę, dlatego decyzja o zakupie nigdy nie może być podejmowana spontanicznie. A jeśli nie wiesz, czym się kierować wybierając lodówkę do zabudowy, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Lodówki do zabudowy – jak kupować

Choć na pozór lodówka do zabudowy różni się od klasycznej tylko wyglądem, w praktyce okazuje się, że podczas jej zakupu należy zwracać uwagę na zupełnie inne aspekty.

Każdy sprzęt do zabudowy posiada standardowe wymiary, które umożliwiają dopasowanie ich rozmiarów do mebli kuchennych. Trzeba jednak wiedzieć, że lodówki wolnostojące oraz do zabudowy, nawet jeśli posiadają te same wymiary, będą różnić się pojemnością. AGD do zabudowy musi zmieścić się w specjalnej kasecie, dlatego najczęściej lodówka do zabudowy jest węższa oraz płytsza – będzie mieć to bardzo duże znaczenie podczas eksploatacji lodówki.

Następnie trzeba wziąć pod uwagę, że lodówka nigdy nie może przylegać bezpośrednio do kasety zabudowy – należy zapewnić odpowiednią wentylację. Odstęp pomiędzy urządzeniem, a tylną ścianą kasety nie może wynosić mniej, niż 4 cm.

Lodówki do zabudowy różnią się od klasycznych również tym, że posiadają dodatkowe elementy do montażu drzwiczek frontowych. Dodatkowo, drzwi lodówki łączy się z drzwiami „właściwymi”, dopasowanymi do mebli, przy pomocy specjalnych prowadnic.

Są to niezwykle ważne kwestie, dlatego zawsze sprawdzaj wcześniej parametry oraz ceny różnych modeli lodówek do zabudowy przy pomocy porównywarek cenowych (http://www.homebook.pl/produkty/lodowki-do-zabudowy). A zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się jeszcze raz nad swoimi potrzebami.

Jaka pojemność lodówek?

Jak już zostało to wspomniane, lodówki tradycyjne oraz do zabudowy będą różnić się pojemnością, pomimo posiadania tych samych wymiarów. Dlatego jeśli posiadasz niewielką kuchnię, w której liczy się każdy centymetr przestrzeni, zdecyduj się na wolnostojący sprzęt AGD.

Zakłada się, że na każdą pierwszą osobę zamieszkującą gospodarstwo domowe powinno przypadać 130 litrów pojemności, na każdą kolejną 30 litrów. Jeśli więc masz dużą rodzinę, musisz liczyć się tym, że potrzebna będzie znacznie większa lodówka do zabudowy.

Jaką lodówkę kupić?

Tak jak w przypadku lodówek wolnostojących, musisz zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia i funkcje. W pierwszej kolejności sprawdź klasę energooszczędności sprzętu – ten parametr będzie bezpośrednio wpływać na wysokość Twoich rachunków za prąd, dlatego często bardziej opłaca się zainwestować w urządzenie o klasie energooszczędności A+ lub A++.

Zobacz również, czy istnieje możliwość zamontowania drzwiczek z dowolnej strony. Najbardziej funkcjonalne są także lodówki z zamrażalnikiem znajdującym się na dole.

Nie bez znaczenia będzie mieć również poziom hałasu emitowanego przez lodówkę – powinien być on jak najniższy, lecz nie większy nić 38 dB.

Obecnie dostępny na rynku sprzęt może być wyposażony w różne, dodatkowe funkcje, takie jak system no frost, który zapobiega osadzaniu się szronu, czy możliwość samorozmrażania. Lodówka może posiadać również ekran LCD, podajnik lodu lub dozownik wody.

Jak widzisz, podczas zakupu lodówki do zabudowy, należy kierować się trochę innymi kryteriami. Stosując się jednak do tych wskazówek, nie powinieneś mieć problemu z wyborem najlepszego sprzętu AGD.

Kategorie
Mieszkanie
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy