Wymieniamy instalację grzewczą. Jak dobrać grzejniki do źródła ciepła?

Coraz więcej mówi się o ekologii. Wszak stan polskiego powietrza pozostawia wiele do życzenia. Dlatego wprowadzane są programy, które umożliwiają otrzymanie dofinansowania do wymiany instalacji grzewczej. Duże znaczenie ma...

Coraz więcej mówi się o ekologii. Wszak stan polskiego powietrza pozostawia wiele do życzenia. Dlatego wprowadzane są programy, które umożliwiają otrzymanie dofinansowania do wymiany instalacji grzewczej. Duże znaczenie ma wybranie najlepszego źródła ciepła, ale również dobranie do niego najlepszych grzejników. Tutaj możliwości jest sporo. Można wybrać zarówno grzejnik płytowy, ale również konwektorowy. A jaki jest najlepszy?

Ogrzewanie domu gazem – jaki grzejnik wybrać?

Obecnie nowo wybudowane domy posiadają w większości ogrzewanie gazowe. Choć jeszcze często można usłyszeć mit dotyczący tego, że ogrzewanie gazem jest bardzo drogie, to na szczęście coraz mniej osób w to wierzy. Oczywiście, że ceny gazu do najtańszych nie należą, dlatego tak ważne jest znalezienie najlepszego pieca, czyli kondensacyjnego, który pozwoli na dodatkową ochronę i oszczędność. Duże znaczenie ma jeszcze wybór najlepszych grzejników. Tutaj polecamy grzejniki płytowe. W sklepenergii.pl znajdziesz naprawdę szeroki wybór funkcjonalnych, ale i niezwykle estetycznych modeli. Warto zauważyć, że każdy grzejnik płytowy wyróżnia się nie tylko świetnym dizajnem, ale jest również bardzo efektywny. Ma on niską pojemność wody, a jednocześnie bardzo szybko się nagrzewa. Kolejną jego zaletą jest fakt, że łatwo go dopasować do nowoczesnych wnętrz, jak i tych utrzymanych w stylu klasycznym.

Ogrzewanie węglowe – bo wybór grzejnika ma znaczenie

Coraz więcej osób decyduje się na wymianę źródła ciepła, ale nie wszyscy wybierają gaz. Wciąż sporo osób jest wiernych naszemu czarnemu złotu, czyli węglowi. Wbrew pozorom ogrzewanie węglem również może być efektywne, pod warunkiem wyboru najbardziej ekologicznego pieca. Do tego typu ogrzewania najczęściej wybiera się grzejniki żeberkowe, aluminiowe. Tak naprawdę są one również dosyć wydajne, jednak zdecydowanie dłużej się nagrzewają niż modele płytowe. Warto jednak wiedzieć, że są one dedykowane do starszego typu podłączeń. Jeżeli wymieniasz piec, ale nie całe podłączenia, to wtedy grzejniki płytowe ze względu na rodzaj podłączenia nie mogą być zamontowane. Są one również alternatywą dla starych i ciężkich grzejników żeliwnych. Wtedy nie ma konieczności wymiany całego podłączenia.

Ogrzewanie domu kominkiem z płaszczem wodnym – jaki mamy wybór?

Są osoby, które decydują się na instalację kominka z płaszczem wodnym. Takie rozwiązanie może być niebezpieczne, dlatego należy przestrzegać wielu zasad. Warto stosować otwarte naczynie wzbiorcze, którego zadaniem jest ochrona przed wzrostem ciśnień, ponadto warto stosować urządzenia odprowadzające nadmiar ciepła. W tym przypadku nie możemy pozwolić sobie również na wybór grzejników. Tutaj jedyne zastosowanie mają modele żeliwne. Muszą mieć one dużą pojemność wody, tylko wtedy są względnie efektywne, ale niestety takie rozwiązanie nie jest też pozbawione wad. A mianowicie pomijając oczywiście estetykę, to grzejniki żeliwne niestety bardzo długo się nagrzewają.

Nowoczesność kontra przestarzałość

Nowoczesny grzejnik to grzejnik płytowy. Takie modele mają zastosowanie w najnowocześniejszych instalacjach grzewczych. Są one najbardziej efektywne, zatem w znaczący sposób przyczyniają się do oszczędzania kosztów ogrzewania. Ich kolejną zaletą jest fakt, że polecane są także dla alergików. Owszem dostępne są jeszcze modele żeberkowe, czy ciężkie i masywne grzejniki żeliwne, ale nie są one tak naprawdę najlepszym wyborem. Warto zwrócić uwagę na rodzaj podłączenia, który sprawdza się tylko w przypadku starszych instalacji. Warto też zauważyć, że popularność takich grzejników w nowo powstałych domach jest praktycznie żadna.

Zatem decydując się na wymianę pieca na model ekologiczny warto także zastanowić się nad wymianą podłączenia, co umożliwi także wybranie najlepszego grzejnika. Choć wtedy koszty wzrastają, to trzeba zauważyć, że wysokiej jakości grzejniki płytowe dostępne w sklepenerii.pl w ogólnym rozrachunku pozwolą zaoszczędzić. Jednocześnie wszystkie modele świetnie utrzymują ciepło, a ponadto zachwycają swoją estetyką, co także stanowi kolejną zaletę. Proste i bez ostrych krawędzi sprawdzą się także w pokoju dziecka.

Kategorie
Instalacje
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podobne wpisy